Třetí místo obsadily Louny v konečné tabulce II. ligy házené. Postup se opět nezdařil, přesto nejsou hráči Lokomotivy zklamaní.

„První příčka sice byla naším cílem, ale Dukla a Chomutov jsou ohromně silné celky. Zklamáni třetím místem určitě nejsme, je to také úspěch,“ hodnotí po sezoně Jiří Brecko, vedoucí mužstva.

Podle něj se o neúčasti v baráži rozhodlo na začátku jara. „Bohužel se nám nepodařilo vyhrát dobře rozehrané zápasy v Ústí a Chomutově. Kvůli špatné disciplíně na hřišti i na lavičce jsme přišli o tři cenné body. Nebýt těchto výpadků, věřím, že jsme mohli být první jako loni a poprat se o postup do I. ligy,“ rekapituluje Brecko.

Vyhrála Dukla Praha

Vítězem II. ligy se nakonec stala Dukla Praha před Chomutovem. Louny skončily třetí se ziskem jedenatřiceti bodů. Ve dvaadvaceti zápasech slavili házenkáři vítězství patnáctkrát.

Na druhém konci tabulky soutěžil druhý zástupce z regionu. Po jediné sezoně ve druhé lize ale žatečtí házenkáři soutěž opouštějí. Podle statistik zaslouženě, neboť měli nejhorší nejen útok, ale také branek dostali nejvíce.

Mezi Žatcem a týmem Loun se pro příští rok rýsuje spolupráce. Žatec, který bude hrát krajský přebor, by měl domácí zápasy sehrát v lounské hale, jedná se také o případných společných trénincích nebo posilách ze Žatce.

Sestava se řeší

„V jednání je i podoba celku na další sezonu, nic není uzavřené. Platí, že Jiří Brecko mladší bude opět nastupovat za Lovosice, a pokud bude mít čas, tak i za Louny. Kamil Sochor také odchází do extraligových Lovosic, u něj už ale střídavý start není možný,“ prozradil vedoucí lounského celku.

Hráči by ale měli proudit i druhým směrem. „Jednáme o širší spolupráci s Lovosicemi. Hráči, kteří by se nevešli do extraligového týmu, by mohli pomáhat Lounům. Jezdili by i na tréninky,“ dodal Jiří Brecko.