Jasná výhra a návrat mezi první tři celky tabulky II. ligy. Takový byl víkend lounských házenkářů, kteří přestříleli soupeře z Bělé o dvacet branek.

Od úvodu utkání bylo jasné, že Louny nechtějí klesnout v tabulce, právě naopak.

„Už v deváté minutě jsme vedli 6:1 a dál jsme zvyšovali vedení, až do poločasu 20:9,“ viděl jasný průběh první půle Jiří Brecko, vedoucí družstva lounské Lokomotivy.

„Tentokrát se vyznamenala obrana v čele s brankářem Mackem. Nedovolili Bělé vůbec nic,“ chválil po zápase Brecko.

Také útočníkům se dařilo, a tak i ve druhé půli mohly Louny navyšovat svůj náskok až na konečných 37:17. „Výborně míče rozehrával Miko, těžili z toho hlavně Bittner a Klimt,“ pokračoval Brecko.

Václav Klimt si tak se 112 brankami znovu upevnil pozici nejlepšího střelce druhé ligy. Další zápas čeká na lounské házenkáře už ve středu 3. března. Od 19 hodin se doma utkají s celkem Ústí, za který nastupuje i trenér extraligových Lovosic, jinak také pátý nejlepší střelec druhé ligy, Vojtěch Srba.

„Chceme Ústí vrátit podzimní prohru,“ plánuje vedoucí lounského mužstva a zároveň věří, že nastoupí i obě posily z Lovosic. Měchýř by měl na palubovku jít určitě, Brecka mladšího limitují zdravotní obtíže. V jeho případě se o startu teprve rozhodne. Po čtrnáctém kole a výhře Loun se špička tabulky II. ligy opět až neuvěřitelně vyrovnala. První Jablonec má 19 bodů, druhý Most 18. Třetí Louny a čtvrtý Kolín 17. Nejbližší soupeř Loun, Ústí nad Labem, je šesté a má patnáct bodů.

Louny – Bělá 37:17 (20:9)