Celou první půli měli házenkáři Lokomotivy Louny problémy se Slávií Praha, nakonec po změně stylu hry se jim podařilo zvítězit a upevnit si tak vedení v tabulce druhé ligy.

„V prvním poločase se nám vůbec nedařilo v obraně, špatně jsme pokrývali střelce,“ viděl vedoucí lounského družstva Jiří Brecko.

Po poločase byl stav nepříznivý pro Louny 14:19. Favorit ale ve druhé půli zabral a nakonec se Louny radovaly z očekávané výhry. „Zlepšili jsme obranu, změnili přístup. V závěru střelci dohnali náskok soupeře,“ radoval se nakonec Brecko, když jeho tým vyhrál nad Slávií Praha 32:27.

Tři kola před koncem druhé ligy tak mají Louny na čele třibodový náskok na trio Dukla, Most a Jablonec. Svou pozici na špičce tabulky mohou potvrdit 25. dubna v Pardubicích.