Lounští házenkáři o víkendu vyhráli nad Pardubicemi a čtyři kola před koncem druhé ligy si zajistili postup o soutěž výš.

Louny se ujaly v duelu vedení už na začátku, postupně jejich náskok narostl až na 5:1. Poté Pardubice přidaly na důrazu a zvyšoval se i počet jejich vstřelených branek. Louny si ale hlídaly průběh utkání a nakonec zvítězily o sedm branek.

„S Pardubicemi jsou všechna utkání dramatická a těžká. Mají urostlý kádr, v závěru jsme si ale všechno pohlídali a můžeme slavit vítězství ve II. lize,“ byl po utkání šťastný Jiří Brecko, vedoucí lounské Lokomotivy.

Louny – Pardubice 35:27


Louny mají čtyři kola před koncem v tabulce dostatečný náskok, už nikdo je nemůže předstihnout. Mají 33 bodů za šestnáct výher, jednu remízu a jednu prohru, druhá Dukla má bodů čtyřiadvacet. Vítězství ve II. lize opravňuje Louny k postupu do I. ligy. „Pokud udržíme nebo posílíme kádr a seženeme finance na sezonu, budeme si chtít první ligu zahrát,“ potěšil fanoušky Brecko. Louny přitom soutěž vyhrály i loni, tehdy se ale do baráže nakonec nepřihlásily. Letos se postupuje přímo.