První přípravu mají za sebou čerstvě prvoligoví házenkáři Loun. Sehráli duel s třetiligovým německým celkem HSC Freiburg, který měl v Čechách soustředění. Lokomotiva nakonec podlehla o tři branky.

V řadách Freiburgu je přitom početná lounská kolonie. Za německý tým hraje dřívejší házenkář Lovosic a Loun Karel Vít, a také Jiří Tancoš a Martin Kovář.

Odchází Kotěšovec

Novou akvizicí Freiburgu je také Václav Kotěšovec, opora lounských házenkářů, která se s novým celkem dohodla jen těsně před přípravným duelem.

Domácí tým představil nového trenéra, bývalého hráče Loun a kouče prvoligových házenkářek Mostu Jiřího Hanuse. Ten nemohl ještě spoléhat na Sochora, Jiřího Brecka, Mika, Bittnera a zraněného Dederu, naopak měl k dispozici velké množství dorostenců.

První branku dali domácí až ve čtvrté minutě, hosté dokonce v šesté. Úvodní část byla hodně opatrná, Louny ji vyhrály 5:4.

Závěr vyzněl jednoznačně pro hosty

Druhé dějství také vyznělo pro domácí, a to i přesto, že německý celek v úvodu druhé třetiny (hrálo se na tři části) vyrovnal.

Úvod třetí třetiny také vyzněl lépe pro Louny, v padesáté minutě vedly 18:13. Před závěrem ale Freiburg pořádně zapnul a a několik minut před závěrečným hvizdem už to bylo jen o jedinou branku. V samotné koncovce utkání byli hosté jednoznačně lepším celkem a díky několika úspěšným brejkům zvítězili 23:20.

Louny teď čeká soustředění, pak se budou na prvoligovou sezonu připravovat na dvou turnajích. První sehrají na domácí půdě, ke druhému pojedou házenkáři Lokomotivy do Košutky.

Louny – Freiburg 20:23 (5:4, 13:10)


Sestava Loun: Kerner, Semerád, Dvořák, Klimt, M. Brecko, Hartman, Triebe, Michel, Strašík, Cinegr, Svoboda