První domácí prohrou po několika letech si lounští házenkáři pořádně zkomplikovali situaci v tabulce první ligy. Ztráta s Náchodem je odsunula na šestou příčku.

Lokomotiva doma naposledy prohrála v roce 2008. Každá série ale jednou končí, a ta Lounská v duelu s Náchodem. Hosté začali lépe, v úvodu se ujali vedení dvěma brankami. V dalším průběhu první půle ale domácí házenkáři stáhli náskok hostů, dokonce šli o přestávce do šaten za výhodného stavu 19:16.

Začátek druhého poločasu ale opět vyšel lépe hostům, kteří díky výhře poskočili na páté místo, právě místo Lokomotivy. Louny v závěru dotahovaly náskok soupeře, chvilku bylo dokonce srovnáno (30:30), Náchod si ale poslední minuty pohlídal a o dvě branky zvítězil.

S podzimem se Louny rozloučí na palubovce Jičína, kde hrají 9. prosince.

Louny - Náchod 34:36 (19:16)