Netradičně druhý domácí zápas ve dvou týdnech čekal lounské házenkáře při nedělním odpoledni. 22. listopadu hostili předposlední celek Náchoda „B", tudíž očekávali snadný zápas a nejspíš si mysleli, že se vyhraje sám.

Oba lounské dorosty zvládlyi svá utkání a porazily své soupeře rozdílem třídy. Utkání mužů začalo naprosto vyrovnaně, hosté hráli s lehkostí a kvalitou díky pozměněné sestavě oproti minulému týdnu, kdy schytali debakl s prvním Libercem. Úspěšně dohrávali do pivota i pálili z dálky, zatímco lounští házenkáři se trápili zejména v obranné fázi. Z toho pramenil v polovině poločasu stav 8:8. Ke konci první půle domácí ovšem sérií několika rychlých útoků zvrátili stav na svoji stranu a ujali se na cestě do šaten pohodového vedení 19:14.

Do druhého dějství vstoupila obě mužstva podobně a padala branka za brankou. Náchodští ovšem příliš nestřídali, a tak jim v průběhu druhé půle evidentně došly síly, čehož využívalo především mladé duo Zmatlík - Lacina, které zařídilo pět branek z rychlého útoku. Skvělý zápas sehrál také Triebe, autor 11 branek. Za hosty kontroval s 10 brankami Samek. Nakonec se do zápasu zapojila i celá lavička a lounská sportovní hala se dočkala čtyřicítky. Marek Svoboda v poslední minutě upravil na konečných 40:28, takže Louny si nakonec po vyrovnaném úvodu připsaly cenné dva body do tabulky.

V sobotu 28. listopadu Louny zavítají na horkou půdu do Ústí nad Labem.

Louny - Náchod B 40:28 (19:14)

Sestava a branky Loun: Zmatlík, Fusch - Sochor 5, M. Brecko, Lacina 6, Matěj Svoboda, Hartman 2, Marek Svoboda 2/1, Tomáš Svoboda, Jahn 4, Triebe 11/2, Jeremiáš 2, J. Brecko 8/1, Knobloch

Tabulka házené

www.hazenalouny.cz