Bez Klimta, který musel plnit extraligové povinnosti, odjeli lounští házenkáři k předposlednímu podzimnímu utkání první ligy na palubovku favorizovaného Dvora Králové. A i když první poločas hosté vyhráli, ve druhém body opět odevzdali.

Hned v první minutě Louny neproměnily sedmimetrový hod a domácí rychle utekli na 4:1. Lokomotiva ale zamíchala se sestavou, srovnala krok a dokonce se dostala do vedení až o čtyři branky (9:13). Když už se ale zdálo, že Louny našly rytmus, domácí prvoligoví házenkáři se „zvedli" a dotáhli se na poločasových 13:14. A když Louny ve druhé půli pokračovaly v neproměňování šancí, jako v závěru první půle, mohli se domácí střelci, v čele s jedenáctigolovým Tomešem, ukázat. Domácí Dvůr Králové nakonec uzavřel skore žápasu na 30:23.

Lounům po další prohře v první lize patří stále předposlední jedenáctá příčka s pěti body. Poslední je Karviná B, která má čtyři body, desáté pak Bohunice s osmi body.

V posledním podzimním kole nastoupí Louny doma, v sobotu 7. prosince přivítá od 13 hodin Lokomotiva na své palubovce druhé Strakonice.

Dvůr Králové - Louny 30:23 (13:14)