Špička tabulky. Jen takový cíl mají pro příští rok lounští házenkáři ve druhé lize. Po podzimu se dělí o první místo s Duklou SCM Praha, postup je prý také o penězích.

Jsou průběžně první, přesto ne spokojeni. „S pozicí a získanými body je spokojenost, s předvedenou hrou už méně,“ překvapuje mnohé Jiří Brecko starší, vedoucí mužstva.

Lokomotiva Louny, stejně jako v loňské sezoně, je po podzimu na pozici, která jí zajišťuje účast v baráži o první ligu. „Máme i na víc, než jsme předvedli. Škoda je například ztracených bodů v Hradci Králové,“ pokračuje Brecko.

O pozici lídra se Louny dělí s týmem Dukla SCM Praha. Ten by ale měl o dva body přijít, kvůli neoprávněnému startu jednoho hráče. Přesto, že by mohli být házenkáři relativně v klidu, nechtějí nic ponechat náhodě. Hned po skončení podzimu si dali krátké volno, když na tréninku hráli jen fotbálek, těsně před Vánoci jej „zpestřili“ také posilováním. „Na ostro začneme hned první týden v ledu. Budeme posilovat, trénovat rychlost a vytrvalost a samozřejmě také zlepšovat herní dovednosti. Vše je ale na hráčích, jen stoprocentní nasazení může přinést úspěch,“ ví Brecko.

Změny v kádru v plánu nejsou, Louny budou pravděpodobně na jaře nastupovat ve stejném složení jako na podzim. „Jirka Brecko mladší bude i nadále působit na hostování v extraligových Lovosicích a zároveň podle potřeby a dohody v Lounech. To samé platí i o brankáři Šálkovi. Ještě jednáme o možném dalším hostování lovosického Měchýře,“ prozradil přeci jen jedno možné nové jméno Brecko starší.

Do baráže Louny postoupily i vloni, nakonec ale neuspěly. Co letos udělají jinak? „Pokud se zadaří, pokusíme se v baráži samozřejmě uspět. Bude ale také záležet na financích, protože kluby z první ligy, to už je finančně přeci jen náročnější,“ dodal.