Vítězství, osmé v sezoně, si připsali do tabulky druhé ligy házenkáři Loun. Porazili Kolín, aktuálně už se chystají na Slavii, souseda v tabulce.

Třetí jarní zápas sehrály Louny proti zkušenému týmu, v tabulce sedmému Kolínu. Domácí házenkáři Lokomotivy byli favority, úvod duelu ale ovládli hosté. „Do zápasu jsme vstoupili ospale a Kolín nás zaskočil agresivní vytaženou obranou, s kterou jsme si nevěděli zpočátku rady. Proto jsme hned od úvodu prohrávali o dvě branky," napsali o zápasu lounští házenkáři na svůj web. „Postupem poločasu se hra začala kouskovat neustálými vyloučeními a zbytečnými dohady, což utkání na kráse nepřidalo. Nicméně zlepšený výkon naší obrany znamenal obrat a naše vedení o tři branky. Nebýt množství neproměněných, šancí bylo by skóre poločasu asi jasnější než 14:11 pro Louny," uvedli.

Také v úvodu druhé půle se Louny trápily. Postupně ale svou hru opět zlepšily, hlídaly si náskok a nakonec dokráčely pro vítězství 33:29. „Bylo to trochu utrápení vítězství, ale vítězství je vítězství. Je potřeba však vzdát hold kolínským hráčům, kteří i navzdory vyloučením podali výborný výkon," dodali k duelu házenkáři Lokomotivy.

Louny - Kolín 33:29 (14:11)

Po výhře mají Louny v tabulce druhé ligy osmnáct bodů. Po čtrnácti kolech mají osm výher, dvě remízy a čtyři prohry. Na čtvrté Lovosice B ztrácejí pouze dva body, šestá Slavia naopak na Lokomotivu dva body ztrácí.

A právě Slavia bude dalším soupeřem Loun, házenkáři Lokomotivy pojedou na půdu souseda v tabulce o víkendu.