Třetí jarní duel mají před sebou druholigoví házenkáři Loun. Po výhře nad Libercem (42:29) a smolné remíze s Libčicemi (29:29) se chystají na Kolín.

Sedmý Kolín dorazí na palubovku pátých Loun v neděli 1. března v 17 hodin.

Házenkáři Lokomotivy začali jarní část druhé ligy dobře, porazili vysoko doma Liberec. Při jarním startu Louny vyhrály 42:29. Ke druhém duelu jely Louny na půdu Libčic a odvezly si remízu. Ale jen kvůli nezvládnuté koncovce.

Po poločase sice lounští házenkáři prohrávali 12:16, ve druhé půli se ale pokusili o zvrat. „Do druhé půle jsme vstoupili s vědomím, že první část, až na závěr, byla vyrovnaná a že zápas rozhodně není ztracený. Šňůrou tří branek jsme se vrátili zpět do zápasu, házenkáři Libčic znervózněli a začali dělat i technické chyby. Do padesáté minuty byl stav stále vyrovnaný 22:22. Poté se nám podařilo odskočit a rozdíl narostl až na tři branky v náš prospěch, přičemž do konce zbývaly pouhé čtyři minuty. Projevila se ovšem mladická nezkušenost, neproměněné šance a rázem to bylo čtyřicet vteřin před koncem jen o gól. Deset vteřin před koncem jsme s pasivní hrou museli střílet, gólman domácích střelu zachytil a okamžitě hledal své spoluhráče vpředu, s kterými se ovšem vraceli dva naši hráči. Míč přeletěl všechny zúčastněné borce a skončil za brankou, ovšem sudí nařídil sedmimetrový hod, který domácí proměnili a urvali remízu 29:29," napsali o utkání lounští házenkáři na svých webových stránkách.

Louny jsou aktuálně ve druholigové tabulce páté, mají šestnáct bodů za sedm výher, dvě remízy a čtyři prohry. Čtvrtá Praha 4 má o tři body více.