Házenkářský Baník Most chystá na polovinu srpna mezinárodní turnaj. Na něm se představí tři české týmy, mezi nim Lokomotiva Louny, a tři celky z Německa. Ve sportovní hale se bude hrát přesně v sobotu 15. srpna od 9.00 hodin.

Pod Hněvín dorazí mužstvo Chomutova, lounské Lokomotivy, německé týmy HC Elbflorenz 2006, Kamenz HVH, HSG Freiberg a domácí Baník Most, který si tak zpestří přípravu před premiérovým ročníkem druhé ligy, kam Severočeši postoupili v uplynulé sezóně z oblastní soutěže.

„Hrát se bude dvakrát patnáct minut. Týmy nastoupí v plné přípravě před novou sezónu, takže budou mít diváci na co koukat.

Házenkáři budou chtít ukázat připravenost a bude se jistě bojovat. Z Chomutova mám hlášeno, že by měl jejich tým dorazit v plné síle,“ řekl ředitel turnaje Josef Řepík s tím, že diváci uvidí řadu kvalitních hráčů jako například brankáře Trhlíka, který chytá v Kamenz nebo Hriba z Elbflorenz.

Mostečtí házenkáři zahájí přípravu na druhou ligu zítra pod vedením nového kouče Karlovce. Přípravu bude mít celek v Mostě na venkovních hřištích a atletických drahách, od 3. srpna se házenkáři Baníku přesunou do haly. První ostrý zápas nové sezóny 2009/10 ve druhé lize čeká na účastníky této kavlitní soutěže 6. září.