Ve středečním podvečeru 29. srpna sehráli lounští házenkáři 1.kolo Českého poháru v házené 2007 – 2008 na venkovním hřišti domácího Sokola Vršovice. Od začátku zápasu šli lounští hráči do vedení a neustále si udržovali rozdíl ve skóre o 3 – 5 branek ve svůj prospěch. Domácí tým, kterému na rozdíl od hostů svědčilo venkovní hřiště, ale nadále statečně bojoval a zápas nevzdával.

Lounští hráči neproměnili v prvním poločase 2 sedmičky a povrch jim občas dělal problémy. Nic to však nezměnilo v jejich úsilí navázat na úspěšné zápasy v Českém poháru v loňské sezoně a v poločase vedli o 8 branek. Druhý poločas se odehrál za velmi chladného počasí a za umělého osvětlení, což lounští hráči zažili prvně. Jeho první půle byla celkem vyrovnaná, ale pak v lounském týmu došlo k sérii vylučování a červenou kartu dostal Václav Kotěšovec a za chvíli i Pavel Zmatlík.

Tým však toto oslabení zvládl a naopak v sérii od 20. minuty vstřelil soupeři 5 branek a nakonec i v těchto neházenkářských podmínkách vstřelil i 30. branku.

S. Vršovice – Lok. Louny 21:30 (10:18)

Sestava a branky: Kotěšovec V. 2, Kotěšovec M. 1, Bittner 1, Brecko 12/1, Zmatlík, Sochor 8, Házl 1, Dedera, Klimt, Gruncl 4, Baszo