Jak už to tak na venkovní zápasy bývá, cestovali házenkáři Lokomotivy Louny i teď o víkendu do Zlína bez svých dvou tradičních opor J. Brecka a Klimta. Domácí Zlín se pyšnil bilancí osmi výher a proplouval sezonou 1. ligy bez ztráty bodu. O favoritovi tedy nebylo pochyb.

Zápas začal velice nečekaně. Lounští hned od úvodních minut zvolili agresivní obranný systém 2-4, s čímž se překvapení domácí dlouhou dobu nedokázali vyrovnat. Výsledkem toho bylo vedení hostů téměř po celou dobu první půle. Nejvýše o tři branky 14:11. Poté přišel dvouminutový trest pro Louny a zlínští hráči přece jen v přesilovce otočili na 15:14. Nakonec Triebe s klaksonem vyrovnával na poločasových 15:15.

Ve druhé půli domácí Zlín výrazně zlepšil defenzivní činnost a osobní obranou na Mika nabourával kombinační hru hostů, která v první půli fungovala. Naopak se rozstřílel zlínský Plšek (autor 11 branek). Ve 45. minutě Zlínští vedli o čtyři branky a Lounům docházely síly, což bylo vzhledem k šířce kádru pochopitelné. V závěru přišly zbytečné emoce, jelikož rozhodčí udělali oboustranně několik chyb a lavičky to pochopitelně nenechaly bez povšimnutí.

Zápas nakonec skončil zaslouženým vítězstvím domácích 28:23. Lounští si však především za první poločas zaslouží uznání.

Zlín - Louny 28:23 (15:15)

Střelecky se dařilo Hartmanovi a Sochorovi, oba vsítili 7 branek. Za domácí pálil loňský třetí nejlepší střelec extraligy Plšek s 11 brankami.

Další utkání hraje Lokomotiva Louny doma v sobotu 1. prosince od 13 hodin proti Náchodu.