VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Házenkáři mají za sebou soustředění

Žatec - Házenkáři prošli náročnou přípravou.

5.9.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Zdeněk Majer

V srpnu se uskutečnilo už 25. letní soustředění žateckých mladých národních házenkářů v Miroslavi na jižní Moravě.

Soustředění bylo zajišťováno zcela v režii klubu ve spolupráci s oddílem národní házené TJ Miroslav. Zúčastnilo se ho celkem 32 dětí pod vedením 7 vedoucích (Miluše Plecitá st., Miluše Plecitá ml., Ladislav Mixtaj, Monika Čítková, Tomáš Sýkora, Vlastimil Fiala a Josef Popelka st.).

Cíl soustředění byl shodný s předchozími, což znamenalo jako vždy dvoufázový až třífázový trénink, jehož smyslem bylo zlepšení zejména znalosti útočných a obranných systémů a zdokonalení se v míčové technice. Kolektiv byl rozdělen do čtyř skupin jednak podle věku, ale též podle délky aktivní hráčské činnosti.

Výcvik byl zaměřen zpočátku především na míčovou techniku, později již jen na systémovou hru. Výcvik probíhal na hřišti s přírodním podkladem u školy, ale hlavně na hřišti s umělým povrchem, které bylo pro nácvik ve vynikajícím stavu. Jako každoročně všichni účastníci plnili podmínky házenkářského šestiboje, když nejlepší v jednotlivých kategoriích byli Jakub Marhold u mladších žáků se 162 body, Lenka Kuželová mezi mladšími děvčaty se 127 body, mezi staršími děvčaty se 155 body zvítězila Veronika Žižková a mezi staršími žáky s 210 body Filip Gunár.

Dále byl uskutečněn přespolní běh, ve kterém zvítězili Artur Večeřík mezi nejmladšími, Jan Mikula mezi staršími a Pavel Sýkora mezi věkově nejstaršími účastníky. Proběhly též tři speciální testy, ve kterých zvítězili v jednotlivých kategoriích Pavel Sýkora (3x mezi útočníky), Miluláš Horník (2x mezi obránci a brankáři) a Jakub Marhold (1x mezi obránci a brankáři).

Prosadili se i nováčci

Pozitivním zjištěním bylo, že se mezi zkušenějšími hráči prosadili v těchto testech i ti začínající, jako například Gustav Seifert. V rámci výcviku byl psán jako obvykle test z pravidel národní házené, kterému předcházela přednáška. Účastníci byli rozděleni do tří skupin podle délky aktivní činnosti a v jednotlivých skupinách byli nejlepší Lukáš Tíkal s 18 body před Markétou Karasovou se 14 body v nejmladší kategorii, Jakub Marhold, Tomáš Popelka a Václav Vaněk s 11 body mezi staršími a u nejstarších byl nejlepší Mikuláš Horník s 18 body před Pavlem Sýkorou se 17 body a Filipem Gunárem se 14 body.

Byla také sehrána dvě modelová utkání s TJ Olbramovicemi, které reprezentoval kolektiv dorostenek. Děvčata ve složení M. Čítková, V. Solčaniová, V. Žižková, L. Solčaniová, K. Kačenáková, M. Karasová, K. Kuželová, L. Kuželová, G. Šorfová a K. Bendová prohrála v poměru 7:18, branky vsítily V. Žižková 4 a po 1 M. Čítková, L. Solčaniová a L. Kuželová. Chlapci odehráli utkání se stejným soupeřem v sestavě M. Horník, B. Suttner, M. Pavlas, J. Srp, P. Sýkora (7 branek), F. Gunár (5), M. Janák (3), J. Bartoň (1). V utkání Žatečtí zvítězili 16:13 ale děvčata byla více než zdatným soupeřem. Poděkování děvčatům patří zejména za to, že celé utkání bylo odehráno v dešti.

Ve dnech odpočinku jsme tradičně poznávali také krásy okolí Miroslavi, když jsme se vyšli podívat na Miroslavské kopce a k Miroslavskému rybníku, kde se nacházejí chráněné rostliny a žijí vzácní živočichové. Přitom jsme měli příležitost se projít i ve vinici. Navštívili jsme také Moravský Krumlov, kam jsme šli přes Kácov a Lesonice. Navštívili jsme místní zámek s výstavou 20 velkých obrazů od Alfonse Muchy „Slovanská epopej“, podívali se do centra města a odsud jsme se vrátili přes Miroslavské Knínice zpět do Miroslavi.

V Miroslavských Knínicích jsme se byli také 3x koupat na místním pěkném koupališti, protože nám počasí tentokrát přálo více než v minulých letech. Zajímavou byla též návštěva vinného sklípku v Olbramovicích spojená s přednáškou o pěstování a výrobě vína. Starší účastníci měli též možnost malé ochutnávky vín. Celkem jsme i s procházkami po okolí nachodili 55 km, což bylo také součástí zlepšování fyzické zdatnosti. Soustředění bylo jako vždy velice prospěšné jak po stránce zvýšení fyzické zdatnosti, tak i herní a splnilo tak svůj význam. Samotní účastníci pak přispěli svojí disciplínou a bezproblémovým chováním k jeho klidnému průběhu.

Josef Popelka

5.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Dva černí psi se toulali po městě, skončili v buštěhradském útulku

Bruslení na náměstí Svobody v Žatci

Na kluzišti se už vyrábí led, otevřeno bude v příštích dnech

Postoloprty připravují jubilejní ročník zimního poháru

Postoloprty – Turnaj druhým rokem nese v názvu vzpomínku na dlouholetého aktivního člena fotbalového klubu Mariána Homolu.

Nezaměstnanost v okrese Louny zůstala stejná

Okres Louny – Poslední dva měsíce se pohybuje těsně pod pěti procenty.

Klub(ovna) Luna v Lounech připravuje na sobotu pohádku

Louny – Hrát se bude pohádka o rybáři a rybce, začátek je v 15 hodin.

Nejlepším střelcem podzimu je v okresních soutěžích Patrik Zomer

Okres Louny – Lenešický fotbalista nastřílel 31 branek, což je téměř polovina všech gólů, které jeho tým dal v podzimních utkáních.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT