Kvapem se už žateckým národním házenkářkám blíží další sezona. Letos bude nakonec opět prvoligová. Ostrý start mají házenkářky naplánován na neděli 26. srpna na domácím hřišti s Tymákovem. „Los nám letos moc nepřál. Nejdříve hrajeme s Tymákovem, který byl loni třetí, pak zajíždíme na půdu Chomutova, který je několikanásobným mistrem republiky a jako třetího soupeře máme Dobrušku. Takže na úvod máme všechny tři medailisty,“ zoufá si Jindřich Samek, vedoucí družstva.

Soustředění nebude

Hráčky trénují na domácím hřišti v Žatci, výjezd na soustředění se neplánuje. „Vždycky jsme vyjeli tak na čtyři dny na mládežnické, ale to je letos v Krkonoších a organizačně bychom to nezvládli,“ řekl J. Samek. Házenkářky trénují dvakrát týdně, zatím pod vedením nejzkušenějších hráček. „Po loňské neúspěšné sezoně se rozhodl tým opustit Petr Votava a zatím se nám nepodařilo trenéra najít. Tréninky tak zatím vedou zkušené hráčky Bilohuščinová a Plecitá,“ pokračuje vedoucí družstva.

Generálku na první ligu mají v Žatci naplánovánu na neděli 19. srpna. Od desíti hodin se doma utkají s Kláštercem. „Vyzkoušíme si vše potřebné. Naším letošním cílem je hrát tak, abychom neměli žádné starosti se sestupem,“ doufá Jindřich Samek. Zatím největší starost před startem sezony má vedení házenkářů s postem brankářky. Jako jednička začne v bráně pravděpodobně původně útočnice Čítková. „Bohužel, toto místo nás zatím hodně trápí. Z nouze se musela přeškolit Čítková. Jednáme o hostování jedné brankářky z Čakovic, ta je ale v současné době zraněná a měla by být k dispozici až během září,“ trápí nevyřešený post vedoucího mužstva.

Návrat hlásí i Vernerová, zatím se ale neukázala

Návrat nahlásila také brankářka Vernerová. „Zatím se ale neobjevila na tréninku, takže uvidíme, jak to dopadne. V případě nouze si můžeme vypomoci dorostenkami,“ vidí řešení J. Samek. Obrana by měla letos hrát ve složení Samková, Vlčková, Paurová, Schneiderová. „Doplnit je může Šíbalová, případně Pomejová,“ uvedl hráčky obranných řad J. Samek.

Největší zbraní Šroubárny Žatec by měl být útok. „Na útok nejvíce spoléháme, měla by to být naše silná zbraň. Ten by měl být naší ozdobou,“ doufá vedoucí mužstva. Právě v útoku nastupují v Žatci nejzkušenější hráčky. „Nastupovat bude Bilohuščinová, kapitánka Plecitá, Doskočilová, Wüstová, Hokrová a Bartoňová,“ vypočítal hráčky, na které se v Žatci bude nejvíce spoléhat, J. Samek.

Žatecké házenkářky si vybojovaly návrat do první ligy národní házené v kvalifikaci, do které postoupil B tým Šroubárny Žatec. Zatímco tedy A tým vloni sestupoval, rezerva mohla první ligu pro Žatec zachránit.