Ve 14. a 15.kole nejvyšší soutěže národní házené hostily ženy Šroubárny Žatec soupeřky z východních Čech.

V sobotu 26. dubna Sokol Dobrušku – druhé družstvo tabulky, které patří k největším favoritům letošní soutěže. V neděli souseda z tabulky – sedmý Sokol Krčín bojující o účast v play-off.

Žatec – Dobruška 22 : 23 (11 : 12)

Neskutečné drama do poslední vteřiny utkání viděli diváci v sobotu. Hostující celek v průběhu prvního poločasu neustále vedl a poločas vyhrál o branku. Ve druhém odskočil až na 12:15 a zdálo se, že je o osudu utkání rozhodnuto. Domácí ženy se však s tímto stavem nesmířily, dotáhly na 18:18 a začalo se na novo.

Čtyři minuty před koncem dokonce Žatečanky vedly 21:19. Východočešky díky skvěle střelecky disponované Vlašťovičkové (dala 18 branek) srovnaly na 22:22. Po ztrátě míče domácích to právě ona se závěrečným hvizdem rozhodčího Holého střílí vítěznou branku. Domácí děvčata si tak vypila kalich hořkosti až do dna.

Za statečný výkon si zasloužila nejméně nerozhodný výsledek.

Sestava a branky domácích: Bobková, Broučková – Samková, Pourová, Vlčková, Schneiderová, Havlová – Bilohuščinová (12), Wüstová (8), Plecitá (1), Doskočilová (1).

Žatec – Sokol Krčín 27 : 27 (11:14)

Nedělní utkání, drama na pokračování. Žatečankám role mírného favorita neseděla. Bylo to družstvo hostů, které celé utkání, kde útoky jasně převyšovaly obrany, tahalo za delší konec. Až v samotném závěru nejlepší střelkyně Bilohuščinová srovnala, a tak za snahu a bojovnost zůstal jeden mistrovský bod v Žatci.

Branky: Bilohuščinová 16, Wüstová 7, Plecitá 3, Doskočilová 1, sestava stejná jako v sobotním utkání.

(js)