Jen chvilku byli žatečtí národní házenkáři na třetí příčce druholigové tabulky. Po víkendu, jedné výhře a remíze, jsou zpět na druhé, velmi neočekávané pozici.

Žatec, který zatím všechny své sezony ve II. lize hrál o záchranu, na podzim jede na plné obrátky. V sobotu se Šroubárna utkala s prvními Nezvěsticemi.

„Doma na ně umíme zahrát, opět jsme to potvrdili. V první půli jsme vedli až o čtyři branky,“ viděl Václav Havránek, trenér žateckých hráčů.

Po poločase 10:7 pro Žatec, soupeř ještě přitvrdil a během několika minut stav otočil. „Každou chvíli se stav otáčel, pár vteřin před koncem Nezvěstice šly do vedení. Všechno na sebe ale vzal kapitán Dan Nociar a vyrovnal téměř zároveň se závěrečným hvizdem,“ byl spojený s remízou 21:21 Havránek.

Nedělním soupeřem byl nováček II. ligy ze Záluží. Nečekal se ale lehký zápas, vždyť za Záluží hraje druhý nejlepší ligový střelec. „Také nám nadělal nejvíce vrásek. Celou první půli trvalo, než jsme přišli na to, jak ho bránit,“ uznal kvality soupeře žatecký trenér.

Po poločase 16:12 ale ve druhé půli Žatec zabral a do třinácté minuty se mu podařilo utéci na rozdíl devíti branek. „Luxusní náskok už jsme dokázali s přehledem udržet a nakonec to dotáhli až na 30:21,“ řekl Havránek.

Žatečtí národní házenkáři jsou po tříbodovém zisku na 2. místě tabulky s pěti výhrami, jednou remízou a jen dvě prohry. Příští týden jedou do poslední Raspenavy.

Žatec – Nezvěstice 21:21 (10:7)

Žatec – Záluží 30:21 (16:12)

Sestava (branky) Žatce: Horník, Havránek – Beldík, Hokr, Lučan, P. Nociar – Hradiský (11), T. Sýkora (2), P. Sýkora (11), D. Nociar (21), Bayer (2), Antol (4)