Ve velmi vyrovnané dolní části tabulky II. ligy národní házené mužů se o víkendu v závěrečných dvou kolech rozhodovalo o tom, která čtyři mužstva soutěž nejméně na rok opustí.

Žatec – Tymákov 15:17 (7:10)

Žatec hrál obě utkání doma. V sobotu 6. června hostil třetí Tymákov, který kvalitu potvrzoval od prvních minut. „Od počátku jsme byli odsouzeni pouze ke korigování stavu. Celý první poločas byl soupeř lepší a naši chlapci nemohli najít ten správný recept na nejlepšího brankáře v lize,“ řekl trenér Václav Havránek k první části, po které jeho tým prohrával 7:10.

Druhý poločas začali domácí nadějně a za 14 minut byl stav 11:11. Hosté pak znova zapnuli naplno a ujali se vedení, které dokázali udržet do konce zápasu. „Výsledek 15:17 byl, bohužel pro nás, spravedlivý a kopíroval předvedenou hru. Svému týmu nemám co vytknout, nechali na hřišti vše, co mohli, ale Tymákov byl vážně lepší,“ řekl trenér.

Sobotní sestava: Tichý, Š. Horník – Lučan, Hokr, P. Nociar, Bayer, T. Sýkora, P. Antol 4, D. Nociar, P. Sýkora 5, J. Hradiský 6. Trenér Vác. Havránek, asist. Mir. Hamous.

Žatec – Ejpovice 19:19 (9:8)

Nedělní soupeř po sobotní porážce hrál rovněž o bytí a nebytí. „Úvod nám vůbec nevyšel a během pěti minut jsme prohrávali 0:3. I když jsme sice snížili na 2:3, celý poločas jsme museli dotahovat, až v jeho poslední minutě nám podařilo jít do vedení na 9:8,“ hodnotil V. Havránek.

V úvodu druhé Žatečtí půle odskočili od hostů až na 13:10. „Pak se ale nechal vyloučit náš útočník a svou hloupostí nás poslal do oslabení, které nás stálo slibné vedení,“ mrzelo trenéra. „To ejpovické nakoplo a my jsme se již nedokázali vzchopit natolik, abychom znova šli do vedení. Přestože jsme stále udávali tón hry a soupeř musel dotahovat, konec vyšel lépe hostům. Utkání skončilo 19:19, to a výsledky ostatních zápasů nás posílá do oblastního přeboru,“ smutní trenér.

„Co dodat na závěr, snad je to, že bych chtěl poděkovat všem hráčům za předvedené výkony v jarní části sezony a věřím, že za rok se v lize opět sejdeme a už se nenecháme tak snadno vyšoupnout.“

Nedělní sestava: Tichý, Š. Horník – Lučan, P. Nociar, Beldík, T. Sýkora 2, P. Antol 1, D. Nociar 4, P. Sýkora 5, Hradiský 7.

Postup do I. ligy si vybojovalo mužstvo Litohlavy se 38 body, před Tymákovem 31.
Sestupují 12. Rožmitál se 13 body, 11. Bakov n. J. 14, 10. Osek u Rok. 16 a 9. Žatec 17 bodů, když se zachránily 8. Ejpovice s 18 body.