O víkendu bylo odehráno 14 a 15. kolo I. ligy národní házené žen. Střelecky vynikla Wüstová se 20 brankami. V sobotu žatecké házenkářky v Hlinsku proti třetímu celku ligové tabulky velké naděje na úspěch neměly. V neděli odehrály velice důležité utkání v Modřanech proti Spartaku, který se rovněž nachází v sestupovém pásmu ligové tabulky.

HK Hlinsko – Šroub. Žatec 29 : 20 ( 15:12 )

Žatečanky nastoupily opět v neúplné sestavě. Chyběla Bilohuščinová, Vlčková a Hokrová, aby toho nebylo málo v 20.minutě se zranila kapitánka Plecitá. Přesto byl průběh prvního poločasu až do samého závěru vyrovnaný. V druhé části si domácí tým vybudoval rozhodující náskok a i přes výborný střelecký výkon Wüstové přesvědčivě zvítězil.

Sestava a branky: Bobková, Šplíchalova – Samková, Pourová, Schneiderová L., Pomejová – Plecitá (2), Wüstová (14), Doskočilová (2), Schneiderová P. (2).

Spartak Modřany – Žatec 9 : 10 (4 : 2 )

V nedělním utkání se do sestavy vrátily Bilohuščinová a Vlčková, obětavě nastoupila i zraněná Plecitá. Před žateckými házenkářkami ležel velice těžký úkol, jenom vítězství je nadále udržovalo v boji o prvoligovou příslušnost. Rozhodující pro vývoj utkání byl ten fakt, že žatecká obrana dovolila domácímu útoku minimum a žatecké útočnice dokázaly v druhém poločasu najít recept na reprezentantku Duškovou v brance domácích. Poslední minuty byly doslova infarktové.

V 56. minutě dávají žatecká děvčata desátou branku a pak musí obrana eliminovat zoufalý nápor domácích o vyrovnání. To se zdařilo a dva ligové body v ceně zlata v boji o záchranu tak putují do Žatce .

Sestava a branky Žatce: Bobková, Pomejová – Samková, Pourová, Vlčková, Schneiderová L. – Plecitá, Wüstová (6), Bilohuščinová (3), Doskočilová (1) .