Žatecké národní házenkářky si ve čtvrtfinále play-off v nervy drásajícím souboji s HK Hlinsko vybojovaly postup mezi čtyři nejlepší celky ČR.

Jejich soupeř, třetí celek základní časti ligové soutěže, patřil mezi aspiranty na mety nejvyšší letošního ročníku.

Šroubárna Žatec - HK Hlinsko 19 : 17 (10:10)

Důležitost sobotního utkání se projevila v značné nervozitě obou celků. Domácí začal lépe a ujal se vedení 5:3, ale pak se do žateckých řad opět vrátila velká tíha zodpovědnosti a hostující celek otočil skóre na 5:8. Žatečanky však dokázaly do poločasu srovnat na 10:10.

I v druhé půli se měnilo skóre, jak na houpačce. Až v samotném závěru se povedlo jít domácím do dvoubrankového trháku, což rozhodlo o vydřeném vítězství, které dávalo naději do nedělní odvety.

Sestava a branky: Bobková, Broučková – Samková, Pourová, Schneiderová, Havlová – Bilohuščinová (8), Plecitá (4), Wüstová (4), Doskočilová (3).

HK Hlinsko – Šr. Žatec 19 : 19 (10:7)

K nedělní odvetě odjížděly Žatečanky oslabeny o Lenku Wüstovou, kterou na hřiště nepustily žaludeční potíže. S úzkým kádrem sedmi hráček do pole, proti přesile domácích se tak jejich vyhlídky na postup značně zmenšily. Domácí celek, který na jaře doma neprohrál jediné utkání, vycítil šanci a začal utkání ve vysokém tempu. Dostal se do vedení, a když v polovině druhé půle vedl 15:11, nevypadalo to s hostujícím celkem vůbec dobře.

Žatecká děvčata se však s tímto stavem nechtěla smířit. Neskutečně zabojovala a přestože se v obraně vážně zranila Pourová (těžký výron kotníku), a nebyl tak již nikdo na střídání do pole, dokázala skóre srovnat. Vysoce taktickým a disciplinovaným výkonem nedaly domácím již šanci na zvrat a největší překvapení čtvrtfinále play-off bylo na světě.

O tomto víkendu čeká žatecké ženy v boji o finále vítěz základní části ligové soutěže Sokol Tymákov.

Sestava a branky: Bobková, Broučková – Samková, Schneiderová, Pourová, Vlčková – Bilohuščinová (8), Plecitá (8), Doskočilová (3).

Jindřich Samek