18letý Trkovský je momentálně čtvrtým nejlepším střelcem extraligy. Ještě v minulé sezoně pomáhal ve druhé lize Lounům. Jak nyní vypadá jeho denní režim? "Budíček po 6 ráno. Škola. Odpočinek. Učení. Cesta kolem šesté večer autem do Lovosic. Trénink. Cesta autem kolem půl desáté zpět do Loun. Odpočinek, učení a spánek. Mezi tím furt jídlo. K tomu se snažím zajít alespoň dvakrát týdně do posilovny, ale ne vždy to jde společně se školou a zápasovým vytížením skloubit. Lahůdkou jsou celodenní zápasové cesty na Moravu. Zápasy doma a v Čechách jsou za odměnu. Zpestřením a vytržením ze stereotypu jsou reprezentační srazy nebo specializované kempy. A škola? Chodím do třeťáku na gympl v Lounech. Mám individuální vzdělávací plán a zrušil jsem odpoledky. I tak je to docela zápřah, ale nestěžuju si. Zatím mě to baví a také to docela zvládám. Jsem ale rád za každou volnou chvíli. Určitě bych si rád našel čas, jako každý rok, zajet na pár dní zalyžovat do Rakouska," líčí dlouhovlasý kanonýr. 

To, že je v reprezentačním výběru na Euro, ho mile překvapilo, až šokovalo. "Nominaci jsem přijal s velkým překvapením, skoro šokem. Opravdu jsem ji nečekal. Vždyť dosud jsem pořádně nic neodehrál ani za mládežnické reprezentace. Byl jsem sice jejich stabilním členem, ale plnohodnotným jsem se cítil poprvé až letos na podzim v zápasech se Švýcarskem, ve kterých jsem poprvé dostal takový prostor, na který jsem zvyklý z Loun nebo Lovosic. A byl sem tomu moc rád a myslím, že jsem nezklamal." 

Trkovský by si rád v reprezentaci brzy zahrál, je ale nad věcí. "Moje šance bych nepřeceňoval.  Beru to tak, že jsem levá spojka poslední v pořadí."