Trenér Kamil Sochor musel řešit problémy se sestavou. Tým opustil Miroslav Jahn, který odešel hrát 4. ligu do Německa za klub z Freiburgu. Na rozehrávce postrádal Triebeho, na pivotu Ondru Knoblocha a na křídle Vavricu. Tým tak doplnil staršími dorostenci, kteří již měli za sebou utkání se stejně starými hráči Jablonce. Toto utkání se předehrávalo před utkáním mužů a Louny v něm přehrály svého soupeře jasně výsledkem 47:19.

„I v okleštěné sestavě jsme předvedli velmi solidní a bojovný výkon, za který musím kluky pochválit. V polovině prvního poločasu jsme sice prohrávali již o tři branky, ale velmi dobře pracující obranou a zlepšenou střelbou se nám podařilo utkání do přestávky otočit a dovést ho vítězného konce. Skvělý výkon předvedl na postu střední spojky Ondra Lacina. Dařilo se i dorostencům na křídlech, Sukovi s Pourem,“ hodnotil vítězné utkání lounský trenér Sochor.

Utkání nedohrál domácí Jiří Novotný, který po třech dvouminutových trestech a jedné žluté kartě inkasoval i kartu červenou.

Lokomotiva Louny je po další výhře v tabulce 2. ligy na průběžném třetím místě s 18 body, stejně jako mají druhé Lovosice B. Ty však mají započítaný o odehraný zápas více.

Další utkání odehrají Louny na domácí palubovce v neděli 11. března od 17. hodin, kdy v dohrávce čtrnáctého kola hostí Mladou Boleslav.

Jablonec - Louny 16:23 (9:11)

Sestava a branky Loun: Perský - Holubec, Kunc, Lacina 3, M. Svoboda 2, Bittner, Gröbl, T. Svoboda 1, Pour 3, Zabloudil 3/2, Jetenský 7, Verner, Suk 4

Jaroslav Tošner