Trenér Loun měl největší starosti s obranou. Dlouhodobě se bude muset obejít bez Knoblocha, který si poranil křížové vazy, zraněný je také Pour.

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří si udržovali jednobrankový náskok. Domácím se nedařila střelba. V 11. minutě se hosté vzdálili na rozdíl čtyř branek 3:7. Pak se Lounům na krátký čas podařilo snížit, ale ve 20. minutě byl na ukazateli stav 7:11 a Louny si braly oddechový čas. Během pěti minut se podařilo snížit ztrátu na dvě branky, ale pak sehrály Louny velmi špatně přesilovku a do šaten se šlo za stavu 11:15.

Ani po změně stran se domácím nevedlo lépe. Hosté, ač v oslabení, dali branku a další přidali z nařízeného sedmimetrového hodu. Brankový rozdíl narostl na hrozivých 6 branek a trenér Loun si bral time. Ve 48. musel po červené opustit hrací plochu domácí T. Svoboda. Střelecky se sice chytil Jetenský, ale na jeho branky dokázali hosté odpovědět. V 53. minutě měla Boleslav vyloučené dva hráče. Početní výhodu Louny využily ke snížení na 22:25.

Řada vyloučení

Při další přesilovce, kdy hosté měli dva potrestané, dala Boleslav lacinou branku. Hra se přitvrdila a sudí začali vylučovat jednoho hráče za druhým. V 55. ukázali červenou kartu domácímu Triebemu a hostujícímu vedoucímu mužstva. Černou kartu viděl Šťastný z celku hostí. Na palubovce v tu chvíli byli jen tři mladoboleslavští hráči. Ti při rozehrávce přišli o míč a Matěj Svoboda bleskurychlou akcí snížil na 23:26. Obrat se však nekonal. Boleslav dala další dvě branky v řadě a pak si takticky vzala oddechový čas. Z Loun si odvezla zcela zaslouženě dva body.

„Nedařilo se nám vůbec nic. Úplně jsme propadli v obraně, kde nám chyběli dva klíčoví hráči. Soupeř nás vždy ukolébal a pak po rychlé akci brankově trestal. Ke všemu je podržel gólman,“ hodnotil neúspěch trenér Kamil Sochor.  

Louny - Mladá Boleslav 25:28 (11:15)

Sestava a branky Loun: Perský, Verner - Lacina 2, Kunc, M. Svoboda 2, Bittner 2, Gröbl, T. Svoboda 2, Vraný 1, Triebe 5/2, Zabloudil 3/1, Jetenský 5/1, Suk 3

Jaroslav Tošner