K dalšímu zápasu odjížděli lounští házenkáři s ne zcela zdravým Sochorem a zraněným Tancošem na půdu SCM Dukla Praha.

Domácí šli od začátku zápasu do vedení a lounští házenkáři neustále doháněli soupeřovo vedení o 2-3 branky. Proto si v 17. minutě bral trenér Lokomotivy Miler oddychový čas, brankaře Dederu vystřídal Kerner a hra hostů se trochu zlepšila, až se povedlo se jí srovnat skóre 3 minuty před poločasem.

Vše nasvědčovalo, že Lounští již dostali do tempa a druhý poločas sehrají již ve své režii. Opak byl pravdou, domácí začali skóre navyšovat, hosté kupili jednu chybu za druhou, neproměňovali vyložené šance a ztráceli balóny. Když na ukazateli skóre svítil ve 47. minutě stav 21:16 pro domácí, pomalu se zdálo, že o osudu zápasu je rozhodnuto.

V tu chvíli jako by se lounští hráči probudili a začala jejich exhibice. Serií 10 branek v rozmezí 10 minut doslova smetli mladíky z Dukly, kteří jen nevěřícně kroutili hlavou. Za bezvadnou obranou chytal skvěle Dedera, v útoku perfektně fungovala souhra s pivotem Kotěšovcem, střelecky se dařilo Breckovi a Sochorovi.

Lounští házenkáři připravili trenérovi Milerovi pěkné nervy, ale o to příjemnější byl nakonec závěr a skvělý výsledek důležitého zápasu.

Další utkání sehrají lounští házenkáři doma v sobotu 29. 3. již od 12 hodin s týmem Bělá pod Bezdězem, kterému budou chtít vrátit porážku podzimní porážku.

Sestava a branky: Dedera, Kerner – V. Kotěšovec 6, Bittner, Gruncl, Klimt, J. Brecko 7, Sochor 8, Zmatlík 1, Sábl, M. Kotěšovec 1, Tancoš 3

Jiří Brecko