Pouze bod ztrácejí lounští hokejbalisté v tabulce 2. Národní hokejbalové ligy na druhý Děčín. Ten v posledním zápase porazili a pokud jim podlehnou i Litice, mohou Louny druhou příčku opanovat.

Louny pojedou do Plzně s odhodláním druhou příčku získat. Na Děčín, který doma porazily 4:2, ztrácejí jediný bod. „Určitě tam jedeme vyhrát, chceme si zajistit co nejlepší pozici pro play off,“ řekl Deníku Miroslav Pihrt, lounský trenér.

Souhlasí s ním i Tomáš Svatopolský, po odchodu Schoře nejproduktivnější lounský hráč. „Nebude to lehké, protože i když jsou Litice předposlední, v posledním kole porazily vedoucí Krupku 3:0. Určitě se o to ale budeme snažit,“ sdělil.

Zatímco na podzim se hráč, který má na kontě v patnácti zápasech jedenáct branek a deset asistencí, trochu trápil, na jaře našel svou obvyklou střeleckou fazonu. Už se několikrát trefil za A tým, v B týmu vystřílel dokonce hatrick.

Z části se na jeho trápení mohl podepsat fakt, že za Louny přestal hrát jeho dlouholetý spoluhráč Schoř, s novými spoluhráči tak nebyl tolik sehraný, už se to ale podle jeho slov lepší. „S novými spoluhráči se mi hraje dobře. Pavel Janeček je podobný typ jako Jakub Schoř, takže jeho absence není vůbec znát,“ tvrdí Tomáš Svatopolský. „Nějaké body uděláme určitě i v Liticích a dostaneme se na druhé místo,“ věří Tomáš Svatopolský.

Louny se na druhou příčku dostanou jen v případě vítězství, Děčín navíc musí svůj zápas prohrát. I za týden hrají Louny v Plzni, tentokrát proti béčku Škodovky.