Hodně špatný výkon podali v posledním zápase před play off II. národní hokejbalové ligy hráči Loun.

Na jaře prohráli jen dvakrát, obě utkání s Liticemi. Stejný soupeř je nyní čeká i v play off.

Úvod zápasu žádné drama nenaznačoval. Jasný favorit Louny, hrající na tři kompletní útoky, se ujal řízení zápasu a nepustil Litice, bojující o postup do play off, z jeho útočné poloviny. Když Martin Szakal propálil hostujícího golmana, zdálo se, že i zápas s Liticemi bude mít pro Louny stejný průběh jako ostatní jarní duely – vítězný.

Přestali hrát

To by ale nesměli lounští hráči ihned po úvodním úspěchu přestat hrát. Jejich hra se změnila jako mávnutím kouzelného proutku, byla zcela bez pohybu. Toho zkušeně hrající Litice dokázaly využít a ve druhé třetině srovnaly.

Lounští hokejbalisté ani potom nazapnuli, a to ani přesto, že se dozvěděli, že Karlovy Vary doma klopýtly s poslední Plzní a Lounům se tak otevřela možnost v případě vítězství obsadit druhé místo a přeskočit tak čtvrtfinále play off. Korunu nevydařenému výkonu pak dalo v poslední minutě vyhození Litických při power play Loun, které se pomalu dokutálelo do opuštěné klece.

Ve čtvrtfinále se tak třetí Louny setkají s šestým celkem, což jsou shodou okolností znovu Litice.

Louny – Litice 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Gól Loun: M. Szakal

Sestava: Heller – Svoboda, Zetka, J. Lenkvik, M. Szakal, Hořák, Srbecký – Ditrich, Štěpán, Stádník, P. Lenkvik, Janeček, Svatopolský, Dlouhý, A. Szakal, Šimek