Až v posledních dvou zápasech sezony předvedli starší žáci hokejbalistů Loun, co v nich opravdu je.

Zatímco celou sezonu se trápili na chvostu tabulky mistrovství republiky, v závěrečných duelech z nich spadla tíha odpovědnosti a prezentovali se v tom nejlepším světle.

Pro většinu týmu byly zápasy proti DDM Ústí nad Labem také posledními v žákovské kategorii, protože v příští sezoně už budou nastupovat za mladší dorost. Možná i proto se někteří chtěli ukázat a oba zápasy se Lounským herně vydařili, i když výsledek mohl být daleko lepší. Už v úvodu prvního duelu měly Louny jasnou převahu, dokonce vsítily i gól, ale nohou, a tak nemohl být uznán.

Ústí ve druhé třetině skorovalo z ojedinělého protiútoku a Louny, ač se jejich útočníci snažili sebevíc, už do konce utkání nedokázaly srovnat.

O to víc nabuzeni nastoupili lounští mladíci do druhého vzájemného duelu. Ústí se sice opět ujalo vedení, ale Louny tentokrát našly recept na domácího gólmana a na začátku třetí třetiny už vedly 2:1. Po chvilce přidaly i další gól, rozhodčí ho ale opět neuznal.

Louny dlouho statečně držely jednogolový náskok, štěstěna se od nich odvrátila v nejméně vhodný okamžik. Dvacet vteřin před koncem zápasu nedokázal jeden z lounských útočníků vyhodit a Ústí jednou z mála střel srovnalo. Nerozhodlo se ani v nájezdech, a tak se oba celky rozešly smírně. Zlepšené výkony, i když až v závěru sezony, jsou snad dobrým příslibem pro další, tentokrát už dorosteneckou sezonu.