S odhodláním jdou do svého prvního zápasu sezony lounští hokejbalisté. Děčín, který tradičně porážejí, je navíc na podzim vždy slabší, než v jarní části sezony. Tým si před prvním utkáním třetí nejvyšší hokejbalové soutěže věří. „Myslím si, že jsme favority utkání. Kluci jsou po přestávce nabuzení a i příprava se nám vydařila. Hlavně domácí turnaj, kde jsme podlehli jen Jihlavě, a to ještě na nájezdy ve finále,“ věří před důležitým vstupním zápasem svým svěřencům trenér lounských hokejbalistů Radek Tengler.

Soupeřem bude Lounům tým Bazzy Děčín. První utkání sezony sehrají navíc na domácí půdě. „Doufám, že s Děčínem nebudeme mít problémy. Tento tým většinou porážíme, navíc na podzim, když nemají hokejisty, jsou vždy slabší,“ ví trenér.

Ani Louny však nebudou při prvním utkání kompletní. „Někteří hráči budou chybět kvůli pracovnímu vytížení, jiní zase z rodinných důvodů,“ řekl Radek Tengler. Asi nejvíce ho mrzí absence brankářské jedničky týmu Lukáše Turzy. Nahradit by ho měl rovněž velmi zkušený gólman Bartoň.

V ostatních řadách sice absence jsou, nicméně celek je podle trenéra zkušený a měl by si s nastalou situací poradit. „Budeme hrát na tři kompletní útoky a dvě obrany. Sestava je stabilní a kluci se znají. Před sezonou k žádným změnám nedošlo, takže doufám, že vybojujeme plný bodový zisk,“ dodal Tengler. Letošní premiéru absolvují lounští hokejbalisté v neděli 9. září, zápas proti Děčínu by měl začít ve 13 hodin.