Zápas plný pohledných akcí lahodících oku diváka sehráli o víkendu hokejbalisté extraligové rezervy Plzně a Loun.

Ti se nakonec radovali ze zasloužené výhry, navázali tak na výborné jarní výkony, které před týdnem přerušili jen prohrou s Liticemi.

Louny nechtěly nic ponechat náhodě a hned od úvodního hvizdu zatlačily domácí Plzeň na její polovinu hřiště, domácí hrozili jen ojediněle. Vytrvalý tlak Loun nakonec přinesl ovoce a po střele Svobody se hosté ujali těsného vedení 1:0.

To bylo ale od střelců na dlouhou dobu vše. Ne, že by se nesnažili, právě naopak, jedna rychlá akce střídala druhou, ale předčili je oba výborně chytající golmani. Více práce měl přeci jen ten Plzeňský, podruhé lovit míček ze sítě musel však až v polovině třetí třetiny po trefě Dlouhého. Když se poté trefil i Svatopolský, zdál se být zápas rozhodnut.

Houževnatá Plzeň se ale nevzdala a několik minut před koncem zdramatizovala na 1:3. Disciplinovaně hrající hosté ale ještě posbírali zbytky sil a Janeček dal dorážkou v přesilovce výsledku konečnou podobu. „Bylo to výborné utkání, za takovou bojovnost jsme si body zasloužili,“ řekl po utkání trenér Loun Miroslav Pihrt.

Plzeň B – Louny 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)

Góly Loun: Svoboda, Dlouhý, Svatopolský, Janeček

Sestava: Heller – Szakal, J. Lenkvík, Srbecký, Svoboda – Dlouhý, Zetka, Stádník, P. Lenkvík, Janeček, Svatopolský, Fišer