Lounští hokejbalisté opět rozhodli utkání hned v úvodu.

Děčín, stejně jako už několik dalších soupeřů na jaře, nedokázal lounskému drtivému vstupu vzdorovat. Ani ve snu se lounským hokejbalistům nezdálo, jak brzy proti čtvrtému Děčínu povedou.

Už v první minutě se druhá útočná vozba dostala do přečíslení a Svatopolský úspěšně zakončil. Když po chvilce Štěpán přidal na 0:2, potvrdily Louny, jak jim začátky zápasů na jaře jdou. Stejně se jim totiž dařilo i proti Ústí nad Labem, Plzni a i v předchozím zápase proti Děčínu.

„Začátek nám opravdu opět vyšel výborně. Pak jsme soupeři tradičně trochu povolili, ale naštěstí se nám výsledek podařilo až do konce udržet,“ zhodnotil výkon svých svěřenců Miroslav Pihrt, lounský trenér.

„Povolení“ Lounských však přišlo až v závěrečné třetině, mezitím však přidali Ditrich a Hořák další branky. Až poté se Děčín dostal do hry, zteče lounské branky však byly spíše ojedinělé. Navíc co propustila obrana, likvidoval opět výborně chytající Heller, za jehož záda pronikla jen jediná střela.

Louny si dalším vítězstvím upevnily třetí příčku ve II. Národní hokejbalové lize, stále jsou ale ve hře i o druhý post, který zaručuje přímý postup do semifinále play off. Druhé Karlovy Vary ale opět nezaváhaly, v posledním zápase základní části mají navíc za soupeře poslední Plzeň se kterou by musely prohrát a Louny doma vyhrát nad předposledními Liticemi.

Děčín – Louny 1:4 (0:2,0:2,1:0)

Góly Loun: Svatopolský, Štěpán, Hořák, Ditrich Sestava: Heller – M. Szakal, J. Lenkvik, Svoboda, Srbecký, Zetka, Štěpán, Stádník, Dlouhý, Ditrich, Svatopolský, Hořák, Fišer