Jarní premiéru mají za sebou hokejbalisté Loun ve 2. národní hokejbalové lize. Ač byl jejich výkon lepší než v posledních podzimních duelech, body doma proti Karlovým Varům nezískali a v tabulce jsou stále poslední.

První minuta a Louny vedou jedna nula. Úvod jako z říše snů zažili lounští hokejbalisté proti soupeři z Karlových Varů. O několik minut později sice K. Vary vyrovnávají, ale po spolupráci Petra Lenkvika a Svatopolského, který doklepával do prázdné branky, se opět domácí ujímají vedení.

Louny v první třetině to ale bylo zcela něco jiného, než v dalším průběhu utkání. Zatímco v první části předváděly výborný pohyb a kombinace, od začátku druhé části hry to bylo ze strany Loun jen vyčkávání na pohromu.

Tradičně hodně tvrdě hrající třetí celek tabulky, který na podzim v duelu hraném v lázních, dokonce vyřadil nečistou hrou z utkání hned několik lounských hráčů, tentokrát hrál v rámci pravidel, přesto ale velmi důrazně.

A to jakoby vadilo některým domácím hráčům. Do soubojů už nechodili tak odhodlaně jako v první třetině a soupeř byl logicky u všeho první.

Do konce druhé třetiny aktivní Karlovy Vary vyrovnaly a ve třetí části, kterou zcela opanovaly i díky tomu, že domácí lounští hokejbalisté strávili více času na trestné lavici než na hrací ploše (Karlovy Vary daly tři ze čtyř gólů v početní výhodě), pak přidaly dvě rozhodující branky.

Louny – Karlovy Vary 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)

Branky Loun: Budiš, Svatopolský

Sestava: Heller – Sláma, Szakal, Svoboda, Walter – Budiš, Dlouhý, Stádník, P. Lenkvik, Baňka, Svatopolský, Szabo, Janeček, Volf