Po podzimních problémech, kdy Louny balancovaly na hraně postupu do play off, hokejbalisté na jaře zabrali a z dvanácté pozice jdou bezpečně do nadstavbové části. Mohli být ale ještě výš, hlavně kdyby byla jejich silnou zbraní disciplína.

Jaro, u hokejbalistů Loun tradičně silnější, se opravdu povedlo. Jakoby sluníčko vlévalo do žil lounských hokejbalistů život a v jarní části tým vedený trenérem Tenglerem patřil k nejlepším ve 2. nhbl. Vystoupal díky výhrám z 16. na dvanácté místo.

„Jaro se nám opravdu vydařilo, prohráli jsme snad jen dvakrát, v posledním víkendu jsme dokonce vyhráli všechny tři duely,“ je s jarní částí sezony spokojený kouč. Na podzim se naopak Louny trápily. „Měly jsme problémy se sestavou,“ vysvětluje Tengler. Jeho tým zakončil sezonu s 34 body za deset výher v základní hrací době, jednou po nájezdech, dvěma remízami a dvanácti porážkami, hlavně právě z podzimu.

V play off tak Louny narazí na Mladou Boleslav, která je v základní části porazila 2:1. „Dá se s nimi ale hrát, prohráli jsme jen těsně,“ ví lounský trenér. Toho během sezony, kromě problémů se sestavou, trápila hlavně disciplína jeho svěřenců. Vždyť Louny hrají mnoho a mnoho zbytečných minut v oslabení. Přitom nefaulují více než soupeři, jejich slabou stránkou jsou diskuze, které rozhodčí jen neradi připouštějí. Vždyť Louny mají díky osobním trestům průměr na zápas 30 trestných minut a jsou jasně poslední v tabulce slušnosti. Druhý nejvíce trestaný tým, Kolín, má jen devatenáct minut. „To musí skončit, před play off si hráči musí uvědomit, o co jde,“ doufá Tengler.