Nejdříve Louny v Praze vstřelily dvě neplatné branky, poté bezpečně vedly, aby nakonec zachraňovaly body v nájezdech. Bláznivé utkání sehrály v pátek 25. března večer pod umělým osvětlením proti poslednímu celku 2. národní hokejbalové ligy.

Kvůli „našlapané“ termínové listině museli lounští hokejbalisté dohrávat utkání třetí nejvyšší soutěže v pátek večer v Praze. Louny, s už jistou účastí v play off, odjížděly na půdu Hostivaře s malým počtem hráčů, páteční termín totiž nedovolil některým hráčům nastoupit kvůli pracovním povinnostem.

Hosté přesto v Praze začali lépe než domácí, i při malém počtu hráčů předváděli aktivní pohyb. Už ve čtvrté minutě vstřelil lounský Zetka první branku, míček byl vidět deset centimetrů za brankovou čarou, hosté se radovali, domácí smutněli. K překvapení všech ale sudí branku neuznal, míček prý za čarou neviděl. Z prvního nepříjemného okamžiku se Louny rychle zvedly a už za dvě minuty se radovaly podruhé.

Bohužel, ani tentokrát ne nadlouho. Kvůli administrativní chybě nebyl v zápisu uveden střelec Janeček, gól neplatil a lounský útočník navíc nemohl dál hrát.

I potřetí se ale Louny dokázaly zvednout a v prvních dvou třetinách jasně udávaly tempo utkání. V útoku se výborně doplňovali zejména Zetka s Derflerem, a tak před závěrečnou částí vedli hosté zdánlivě bezpečně 4:1.

V poslední třetině ale lounským hokejbalistům rychle začaly docházet síly a domácí nejprve rychle srovnali, aby se před závěrem duelu poprvé ujali vedení. Louny se ale nevzdaly a Zetka dvě minuty před koncem srovnal na 5:5. Několik vteřin před koncem základní hrací doby měl ještě vyloženou šanci Derfler, ale minul.

V samostatných nájezdech, kde se rozhodovalo o bodu navíc, měly Louny opět navrch, rozhodující nájezd trefil Zetka.

Hostivař B – Louny 5:6 po sam. nájezdech (1:1, 0:2, 4:2 – 0:1)

Branky Loun: Zetka 3, Derfler, Svoboda, Sak

Sestava Loun: Turza – Svoboda, Srb, Sak, Kopecký – Dittrich, Dlouhý, Zetka, Derfler