Když ve svém posledním zápase základní části hokejbalisté Loun vlastní prohrou poslali do play off Litice, netušili, jaký si tím na sebe upletli bič.

Právě outsider celé soutěže se jim stal nakonec osudným. Litice, bojující horko těžko o postup do play off, byly v základní části jediným týmem, který dělal suverénním Lounům problémy.

Ze čtyř zápasů Louny třikrát prohrály, měly proto před play off oprávněnou obavu. Ta se potvrdila hned v prvním zápase, který se hrál v sobotu 12. dubna na půdě Litic. Lounský Svoboda měl sice hned v první minutě šanci, ale nedal a otěže v první třetině převzali domácí, kteří ještě do konce první třetiny dokázali vstřelit dvě branky.

Louny byly v celém zápase lepším týmem, nedokázaly ale svou snahu přetavit v góly. Když v poslední minutě Stádník nastřelil pouze tyč, bylo jasné, že jediným lounským střelcem zůstane Adam Szakal, který výsledek korigoval na začátku třetí třetiny.

Neděle byla rozhodující

V neděli tak musely, díky zvolenému systému, Louny vyhrát hned dvakrát. Ve čtvrtfinále play off 2. národní hokejbalové ligy se totiž hraje pouze na dva zápasy, přičemž ve druhém se musí rozhodnout. S vědomím nutnosti výhry také lounští hokejbalisté do rozhodujícího zápasu vstoupili. A dařilo se.

Nejprve se trefil Svatopolský, ve druhé třetině zvyšoval nechytatelnou ranou od modré v přesilovce Martin Szakal. Louny jasně Litice přehrávaly, svědčí o tom i poměr střel po základní hrací době, který vyzněl 44:12 pro Louny. Ve třetí třetině už nepustili lounští hráči hosty vůbec na svojí polovinu a jen zvyšovali svůj náskok. Trefili se Ditrich a Janeček.

I když ale Louny v základní hrací době vyhrály 4:0, musely vyhrát, pokud chtěly postoupit, ještě jednou – v prodloužení, které se hrálo na náhlou smrt. I do této části zápasu Louny vstoupily suverénně, jasně předčily Litice, velkou a nepřekonatelnou překážkou se jim ale stal excelentně chytající hostující golman, který za svá záda nepustil ani jednu z nebezpečných střel, které Louny v prodloužení vyslaly. Odolal i při závěrečné dvouminutové početní výhodě domácích.

Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. Výborně chytající domácí Heller za svá záda pustil jen jeden pokus, domácí střelci ale neprokázali při nájezdech dostatek nápadů a neproměnili ani jeden! Louny, celek favorizovaný na celkové vítězství, tak překvapivě vypadl hned v prvním kole play off.

Louny – Litice 1:2, 4:0

Tým Litic postoupil na samostatné nájezdy.

Sestava Loun: Heller – Svoboda, Dlouhý, Hořák, M. Szakal, J. Lenkvik – A. Szakal, Ditrich, Stádník, P. Lenkvik, Svatopolský, Šimek, Janeček, Fišer, Mynařík