Zbytečné vylučování ve středu hřiště, průpovídky na adresu rozhodčího. Lounští hokejbalisté opět neudrželi nervy na uzdě, a tak do dalšího kola play off 2. národní hokejbalové ligy jdou disciplinovanější Litice, přestože herně určitě lepší nebyly.

Loni vyřadili hokejbalisté Litic hráče Loun v prvním kole. Letos jim to Lounští chtěli oplatit, nakonec se ale podruhé za sebou loučili.

Už začátek prvního zápasu naznačil, že postoupí tým, který bude více „chtít“. Litice začaly velmi důrazně, předváděly běhavý hokejbal. To Lounským příliš nevyhovovalo, a tak odehráli už v první části hry pět minut v oslabení pět na tři. Přesto se jako první ujali vedení. Lounští hokejbalisté pak tlaku odolávali dlouho, ve třetí třetině ale opět ukázali, že disciplína nepatří mezi jejich silné stránky. Litice nejprve šťastně vyrovnaly, a když zbývaly do konce zápasu dvě minuty, neudržel jazyk za zuby Martin Dittrich a zkušení litičtí hráči přesilovku využili.

Druhý duel doma Louny zvládly o poznání lépe. I když opět hrály několik minut ve dvojnásobném oslabení, tentokrát alespoň nediskutovaly. Diváci tak viděli po celý zápas dramatickou podívanou se šťastným koncem pro domácí.

V sérii na dva vítězné zápasy se tak rozhodovalo v Plzni. Tentokrát sice Litice vyhrávaly už 2:0, Louny se ale nevzdávaly a snížily. Když ale měly v závěru utkání nakročeno k největšímu náporu, předvedl další ze série zkratů Svatopolský. Po odpískání se zbytečně ohnal holí po protihráči a bylo po nadějích.

V souboji dvou vyrovnaných soupeřů zaslouženě uspěl ten odpovědnější. Lounští hokejbalisté tak mají teď přestávku, další sezona pro ně začíná až v září.

Louny – Litice 1:2, 5:3, 1:2

Konečný stav série 1:2