Nepoučitelní se zdají být lounští hokejbalisté.

I když jim osud nadělil dvě prohry jejich největšího rivala v boji o postup do play off, Lounští dokázali díky svým zbytečným chybám opět zaváhat. „Ten nahoře“ je jim ale asi hodně nakloněn, protože i v posledním kole základní části 2. národní hokejbalové ligy mají šanci vytoužené play off vybojovat.

V prvním víkendovém duelu přivítaly Louny lídra z Karlových Varů. Suverénní celek z lázní ale nezačal v Lounech nejlépe a po první třetině prohrával po gólech Ditricha a Volfa 2:1.

I v dalším průběhu Louny držely nejlepší celek třetí nejvyšší soutěže na uzdě, a když ještě zvýšil Budiš a ze samostatného nájezdu Janeček, bylo o překvapení v podobě výsledku 4:1 postaráno.

Druhé utkání sehrály Louny proti neoblíbeným Liticím, kterým jde o druhé místo v tabulce a přímý postup do semifinále.

Úvodní třetina byla pro Louny jako z říše snů, když se při vyloužení domácího Zetky Louny dvakrát trefily do černého. Úspěšný byl Gál a Budiš. Sám Zetka ještě do konce třetiny dával na 3:0 a zdálo se, že lounští hokejbalisté mají body doma. Jenže pak se opakoval scénář, který Louny předvedly už proti Mostu, kdy jasně vyhrané utkání dokáží během několika málo minut ztratit.

A stalo se tak i v duelu s Liticemi. Ve druhé třetině Litice snížily na 2:3, v té poslední se dokonce ujaly vedení. Naštěstí pro Louny se ale ještě jednou trefil Zetka a poslal tak zápas alespoň do rozhodnutí v samostatných nájezdech.

Naděje stále žije

Nájezdy se lounským střelcům ani brankáři nepovedly a domácí tak získali v dostizích o jediné volné místo pro play off alespoň jeden bod. Naštěstí pro lounské hokejbalisty ale Horní Bříza, zatím šestý a poslední postupující celek, dvakrát ztratila, a tak stále existuje možnost, že se letos Louny do vyřazovacích bojů podívají.

Musejí ale hokejbalisté v posledním utkání základní části porazit DDM Ústí nad Labem, které naposledy doma bezpečně přehráli a zároveň je podmínkou, aby Horní Bříza ztratila všechny body v duelu s Liticemi. Ty zápas musí hrát také naplno, protože stále chtějí postoupit do play off z druhého místa, zaručující přímý postup do semifinále, a zatím na tuto pozici ztrácejí bod.

Louny – K. Vary 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Louny – Litice 4:5 ss (3:0, 0:2, 1:2)