Dlouho se letos lounský hokejbalista Jakub Schoř nemohl v extralize trefit. Teď se to konečně v šestém kole v Dobřanech podařilo.

Výhru Mostu slavil bohužel zatím bez svého „parťáka“ z okresu Louny Slavomíra Švancara.

Schoř, který do Mostu přestoupil z Loun, hraje už svou třetí extraligovou sezonu. Tým Penta má i letos ambice jít za vysněným titulem a pracovitý útočník chce být u toho. „Zatím máme v týmu jen tři mistry světa, ale i tak je to dost,“ opravuje a směje se lounský Jakub Schoř.

Kromě útočníka Kypeta totiž v letní přestávce přišli do mužstva, které pomýšlí na nejvyšší příčky, také obránci Střeska a Hodovník, kteří v létě v Plzni výrazně pomohli získat pro český hokejbal historický úspěch.

„Jsme díky letním posilám zase o něco lepší a zkušenější. Až se kluci pořádně sehrají, bude to ještě lepší,“ doufá Schoř.

Čtvrté jméno do výčtu majitelů zlatých medailí, velezkušený Slavomír Švancar, zatím na soupisce chybí. Rozhoduje se totiž, jestli vůbec bude v kariéře pokračovat. „Hodně nám chybí, je znát, že nehraje. Na výsledcích naštěstí ne, ale na hře určitě. Pokud chceme pomýšlet na titul, tak jeho zkušenosti a góly budeme potřebovat. Věřím, že začne hrát, už ho hodně přemlouváme, snad ho zlomíme,“ doufá bojovník, který léta patřil k hlavním tvářím lounského hokejbalu.

Most je zatím po šesti kolech na třetím místě, na kontě má čtyři výhry, tu poslední v Dobřanech, kde se konečně trefil také Schoř. „Letos mi to trochu trvalo,“ říká a popisuje svou golovou akci. „Šli jsme s Poláčkem dva na jednoho, on mi výborně nahrál a podařilo se mi umístit míček nahoru k tyči. Mohl jsem ten zápas dát ale daleko více šancí, bylo by to ještě veselejší.“