Zcela jasné vítězství a do poslední vtěřiny napínavý souboj. Takový byl uplynulý víkend z pohledu lounských hokejbalistů. Z dvojkola mají nakonec tři body za výhru v Mostě. Louny už mají jistou účast v play off, v posledním trojkole budou hrát jen o soupeře.

Proti Mostu začaly Louny hned od začátku lépe a byli to právě hosté, kdo se také brankou Ditricha ujali vedení. Mohlo být i veseleji, ale lounští útočníci tradičně místo na střelu častěji myslí na kombinace, které se ale ne vždy daří, a protože bez střel nepadají branky, skončila první část hry v Mostě vedením hostů o jedinou branku.

Louny ale i v dalším průběhu zápasu byly lepším týmem, ve druhé třetině se trefily dvakrát, domácí jen jednou, a tak před závěrečným dějstvím vedly Louny 3:1.

Ve třetí třetině si už hosté hlídali vedení, a protože přidali i další branky, mohli si dovolit poprvé vyzkoušet nového brankáře Šouru, který přišel na hostování z Litoměřic. Šoura šel do branky na posledních deset minut a i když dvakrát inkasoval, přestavil se v dobrém světle.

V poslední třetině se hostující střelci nakonec prosadili čtyřikrát, za zmínku stojí elegantní sólo Derflera, který jej zakončil ranou do pravého horního rohu nad domácího brankaře, který neměl šanci.

Concept Most – Louny 3:7 (0:1,1:2,2:4)


Branky Loun: Jan Ditrich 2, Kadlec 2, Martin Dittrich, Mynařík, Derfler

To druhé víkendové utkání Loun bylo o poznání těžší. Na lounské hřiště přijel celek ze špičky 2. národní hokejbalové ligy – hokejbalisté Mladé Boleslavi. Ve vyrovnaném utkání měli přece jen mírně navrch hosté, kteří předváděli pohledný hokejbal, zatímco domácí spoléhali spíše na rychlé protiútoky.

Po bezbrankové první třetině se hosté ujali vedení hodně šťastně. Jinak výborně chytající Turza se nepohodl s vlastní obranou a Mladá Boleslav se lehce dostala k první brance. I nadále pak mladoboleslavští hráči tlačili, domácím se ale dlouho dařilo odolávat. I druhá branka ale nakonec padla do sítě Turzy, když ve třetím dějství hostující útočník prostřelil od kruhů vše, co mu stálo v cestě.

Louny se v závěru ještě snažily zdramatizovat utkání, podařilo se jim zásluhou zkušeného Ditricha, který se trefil v obou zápasech v obou dnech, snížit na 1:2, potřebnou druhou branku se jim ale vstřelit nepodařilo.

Louny – Mladá Boleslav 1:2 (0:0,0:1,1:1)


Branka Loun: Ditrich