Hodně vypjaté utkání sehráli lounští hokejbalisté o víkendu proti Elbě Ústí nad Labem. Po základní hrací době byl výsledek nerozhodný, nezměnil se ani po samostatných nájezdech. Utkání bylo opakováním loňské semifinálové série play off třetí nejvyšší soutěže, kterou rezerva extraligové Elby vloni nakonec vyhrála. Do nedělního utkání však lépe vkročili domácí.

Už v páté minutě využili přesilovou hru, když Dlouhý vystřelil od modré na brankáře Jandu, ten míček jen vyrazil, a Schoř lehce dorážel. Ve vypjatém utkání plném vyloučení se často hrálo se změněným počtem hráčů na ploše. Ústečtí hokejbalisté dokázali vyrovnat minutu před koncem první třetiny. Ve 2. minutě druhé třetiny se Louny opět ujaly vedení.

Množství šancí

V další početní výhodě střílel od modré Stádník a jeho ránu zastavila až síť branky hostů. Lounští hráči měli ve druhé třetině několik možností zvýšit svůj náskok, ale všechny promarnili. „Byla to škoda, kdyby hráči přidali jednu branku, byl zápas rozhodnut. My jsme ale udělali úplný opak, nechali se zbytečně vylučovat a vrátili jsme tak Ústí do hry,“ litoval nevyužité šance na první letošní vítězství Radek Tengler, trenér lounských hokejbalistů.

Vyrovnávací branku vstřelilo Ústí dvě minuty po začátku třetí třetiny, domácí obraně trestuhodně utekl Hůja. Do konce základní hrací doby se pak oba týmy soustředily spíše na nečistou hru než na střílení branek, žádná proto už nepadla. Nerozhodlo se ani v sérii pěti nájezdů, oba rivalové si tedy odnesli z vyrovnaného duelu bod.

Louny – Ústí nad Labem B 2:2 (1:1, 1:0, 0:1)

Góly Loun: Schoř, Stádník Sestava: Bartoň – Dlouhý, Janeček, Lenkvík, Hořák – Ditrich, Stádník, Fišer, Svatopolský, Sedláček, Schoř, Leska