Druhé vítězství v řadě vyhouplo lounské hokejbalisty na čtvrtou příčku 2. národní hokejbalové ligy. Lounští tentokrát proti Meziboří předvedli vzácně disciplinovaný výkon.

Nepřátel se nebojíme…

Už začátek duelu dával tušit, že střetnutí bude živé, plné osobních soubojů. Meziboří přijelo do Loun v plné sestavě, i s oběma bratry Legezovými, jedněmi z nejproduktivnějších útočníků soutěže. „Soupeře jsme se ale nezalekli a ujali se vedení po krásné individuální akci Svatopolského, který se konečně střelecky prosadil,“ řekl po utkání Radek Tengler, trenér lounských hokejbalistů.

Louny hrály s přehledem v obraně, v útočné fázi se prezentovaly rychlým pohybem. I díky tomu vedly těsně před koncem první třetiny 3:0. Pak ovšem dvakrát, během jediné minuty, chybovaly a do šaten se šlo za stavu 3:2. O přestávce si však lounští hráči vše srovnali v hlavách a ve druhé třetině udeřili. Nereagovali na slovní a fyzické provokace soupeře a naopak z přesilových her skorovali.

Třetí třetina už spíše připomínala úpornou bitvu než pohledný hokejbal. Na hřišti bylo k vidění množství šarvátek, lounští hráči ale dokázali udržet nervy na uzdě a i díky tomu uhájit cenné vítězství. „Musím naše hráče pochválit, protože hokejbalisté Meziboří provokovali všemi možnými způsoby. Chtěli si vykoledovat naše vyloučení, protože přesilové hry jim jdou velmi dobře. My jsme se ale nedali, po dlouhé době jsme předvedli opravdu zodpovědný výkon,“ byl nadmíru spokojen Radek Tengler. Góly Loun v utkání s Mezibořím vstřelili Stádník a Schoř po dvou, Svatopolský a Dlouhý po jednom.

Louny – Meziboří 6:3 (3:2, 2:0, 1:1)

Sestava: Heller – Dlouhý, Mynařík, Fišer, Derfler – Ditrich, Stádník, Szabo, Schoř, Svatopolský, Sedláček, Hořák