Základní část chceme dokončit na prvním místě a pak zaútočit na titul. Účast na domácím mistrovství světa by byla třešničkou na dortu. Takové cíle měl ještě před pár dny žatecký hokejbalista, hrající extraligu za Most, Slavomír Švancar. Po víkendovém finále Českého poháru je ale všechno jinak, nevydrželo zdraví.

Finálový turnaj Českého poháru probíhal přitom pro mostecké hokejbalisty slibně. Základní skupinou prokráčeli bez většího zaváhání, v semifinále dokonce vedli nad Letohradem 3:1. Soupeř se ale nechtěl vzdát a Most, který musel do velkého množství utkání své síly rozložit mezi dva celky, už neměl kde brát. Zápas se tak dostal do prodloužení a tam přišla pro Mostecké největší pohroma turnaje.

„Běžel jsem v oslabení sám na soupeřovu bránu. Už jsem nemohl, všichni jsme šlapali vodu, ale myslel jsem, že to nějak dohraju. Když jsem se ale přiblížil k bráně, ucítil jsem, jak se něco utrhlo a v tu chvíli jsem ležel z ničeho nic na zemi,“ popsal pro Deník smutný okamžik sám Slavomír Švancar, muž, který na podzim vedl kanadské bodování nejen Mostu, na špičce byl také v celé extralize.

Z plochy byl vzápětí mostecký útočník odnesen na nosítkách. První vyšetření potvrdilo, že zranění je vážné – natržený nebo přetržený zadní stehenní sval. „Ve čtvrtek jdu ke specialistovi. Uvidíme, co řekne. Podle lékařů se toto zranění dá léčit jen klidem, dobu ale nedokáže nikdo odhadnout. Podle lékařů na pohotovosti to může být v nejlepším případě měsíc, ale také třeba půl roku,“ je smutný Švancar.

Sám hokejbalista ale přiznává, že za zranění si z velké části může sám. „Ten sval mě pobolíval už delší dobu, už i na reprezentačním soustředění. Na pohár jsem ale chtěl moc jet, tak jsem bral prášky a přehnal jsem to. Tělo nevydrželo a prostě se to utrhlo,“ přiznal.

Tělo nevydrželo

Pro lídra extraligy, Pento Most, je ztráta nejproduktivnějšího útočníka velmi citelná. „Těšil jsem se na jarní část sezony, měl jsem za sebou zatím nejlepší zimní přípravu v kariéře, týmu se také moc a moc dařilo. Uvidíme, snad se stihnu vrátit alespoň na play off,“ doufá Švancar.

Kvůli zranění možná také Švancar přijde o světový šampionát, který se letos koná v Plzni a jediným českým cílem je finále. Pro mosteckého hráče to měl být jeden z vrcholů kariéry. „Švancar patří k nejzkušenějším hráčům extraligy i reprezentace, předvádí výborné výkony. Je vidět, že na vrchol sezony se chce a dokáže výborně připravit,“ říkal ještě před pár dny reprezentační trenér Leoš Rak a matadorovi, který má doma už ve sbírce jedno stříbro z MS, tak dával velkou naději na nominaci.

„Uvidíme, ztracené to ještě není, ale to bych se musel vrátit do play off s parádní formou,“ ví Slavomír Švancar.