Se Slavomírem Švancarem v sestavě je hokejbalový Most o třídu nebezpečnější. Po zranění se vrátil do play off právě včas. Ani on ale nezabránil vypadnutí favorita z extraligového play off. Do finále jde na jejich úkor Hradec Králové.

Základní částí jste prokráčeli suverénně, do play off jste šli s nejvyššími cíli. Pak ale dvě porážky doma, v Hradci jen jeden světlý okamžik a konec série. Tři jedna pro Hradec. Co se stalo?
Nic, prostě to tak přišlo. Nepodcenili jsme je, ani nic nezanedbali. Je to sport. Byla to extrémně vyrovnaná série, Hradec byl o malinko šťastnější.

Rozhodlo tedy jen štěstí?
Play off je úplně jiná soutěž, než základní část. Vyhrát tam už může kdokoliv. Rozhodují minichyby, kterých si jinak nikdo nevšimne. A právě ty jsme dělali.

Trenér po posledním zápase v Hradci vytýkal týmu špatnou disciplínu…
Ano, to bylo špatné. Možná právě to v posledním utkání rozhodlo. Hráli jsme ve druhé třetině jedenáct minut v oslabení a síly pak chyběly. Objektivně musím říct, že pokud bychom třetí třetinu vyhráli, bylo by to nespravedlivé. Šanci na zvrat jsme měli jen díky výborně chytajícímu Brémovi.

Takže nakonec třetí místo.
Bohužel, ale co se dá dělat. Samozřejmě teď cítíme velké zklamání, ale myslím, že s odstupem času to třetí místo oceníme. Je to úspěch, vždyť za námi je Plzeň, Habešovna nebo Ústí.

Klubová sezona pro vás skončila, ale co mistrovství světa v Plzni a reprezentace?
Tak to nevím, je zatím předčasné o tom mluvit.

Ale šance, i podle vyjádření reprezentačních trenérů, máte velké. Zkušení hráči budou potřeba.
Samozřejmě by mě to moc a moc potěšilo, chci se tam dostat. Teď pojedu na další reprezentační soustředění, pak teprve uvidíme. Kádr je hodně nabitý, záleží také na tom, kolik vezmou trenéři hokejistů.

A co vaši parťáci z Mostu. Má ještě někdo šanci?
Podle mého velký krok k nominaci udělal brankář Brém, chytal i v sérii s Hradcem fantasticky. Šance mají i Čížek, Procházka nebo Kypet, který se nemohl posledního soustředění zúčastnit kvůli povinnostem.

Děkuji za rozhovor.