Po šesti letech opět Slavomír Švancar oblékne dres hokejbalové reprezentace na mistrovství světa. Úspěšně prošel pečlivým sítem, nezlomilo ho ani nepříjemné zranění. Poprvé se přestaví za týden v Plzni společně se spoluhráčem z Mostu.

„Je to jednoznačně největší úspěch mojí kariéry. Moc jsem si přál se na domácí mistrovství světa dostat a vyšlo to. Jsem šťastný,“ říká Slavomír Švancar. Muž, který se z malého žateckého celku probojoval až na pozici lídra extraligového Mostu, letošního vítěze základní části.

Na mistrovství světa přitom už byl, před lety ve Švýcarsku pomáhal vybojovat stříbrné medaile. „Vracím se po šesti letech, chci, aby to byl můj vrchol,“ pokračuje Švancar. Sraz mají reprezentanti ve středu večer v Plzni. Diváci hodně očekávají, když před jedenácti lety bylo MS v České republice poprvé, slavilo se v Litoměřicích zlato.

Z Mostu se do závěrečné nominace dostali ještě obránce Čížek a útočník Kypet. „Bohužel Petr Čížek při tréninku nešťastně spadl a zlomil si klíční kost. Ze sestavy vypadl, je to hrozná smůla,“ lituje. Přitom i jeho účast nejvíce ohrožovalo vážné zranění stehenního svalu. Dal se ale dohromady právě včas, před play off. Trenéři si tak mohli ověřit, že je plně připraven. „S Alešem Kypetem jsem byl už na mistrovství světa ve Švýcarsku. Je to zkušený hráč,“ pokračuje Švancar.

Očekávala se i nominace v play off vynikajícího mosteckého brankéře Bréma a útočníka Procházky. Trenér Leoš Rak ale nakonec rozhodl jinak. „Je to těžké, moc jsem jim to přál, ale je to rozhodnutí trenérů. Mají na to jednoznačné právo. Adeptů bylo hodně, bylo to vyrovnané. S Radkem Procházkou jsme velcí kamarádi, na soustředění jsme byli i na jednom pokoji. Mrzí mě to, ale nedá se nic dělat. Výkonost na reprezentaci určitě má,“ dodal Švancar.