Velice kvalitní hokejbal měli možnost vidět diváci v sobotu 25. srpna v Lounech. Na tamním hřišti se hrál první ročník Seko cupu, který byl pro většinu týmů poslední zkouškou před ligovou sezonou.

Domácí hokejbalisté Loun postavili do turnaje dvě mužstva. A tým, kterému chyběl pouze pracovně vytížený Schoř, a rezervu, která byla plná mladých nadějných dorostenců. Do turnaje se v rámci letní přípravy zapojili také lounští hokejisté. Hned úvodní duely naznačily, že se do Loun sjelo osm hodně kvalitních družstev. Před začátkem turnaje byl nejvíc favorizován A tým Loun a Jihlava.

Tyto prognózy se nakonec také naplnily, protože oba týmy se utkaly ve večerním finále. Každý tým sehrál minimálně tři utkání. Dvě ve skupině a potom další ve vyřazovací části.

Nejrychleji turnaj skončil pro lounskou rezervu. Ta posílená o dva zkušené obránce z A týmu narazila v úvodu na celek Želenic, se kterým těsně prohrála 0:2. Druhé utkání, s favorizovanou Jihlavou, nezvládli mladíci fyzicky a rovněž prohráli, tentokrát 0:7. V zápase o sedmé místo se lounské naděje vypnuly k výbornému výkonu, ujaly se dokonce vedení 2:0. Nezkušený celek ale nedokázal vedení udržet a tým Chomutova nakonec zvítězil na samostatné nájezdy. „Kluci ale hráli výborně, příjemně mě překvapili. Zaslouží si uznání,“ chválil své svěřence trenér Radek Tengler.

O poznání lépe se vedlo A týmu. Ten v úvodním utkání porazil lounské hokejisty v asi nejkvalitnějším utkání turnaje. Ve druhém utkání ve skupině si Louny A, i když trochu s problémy, poradili s Chomutovem a do vyřazovacích bojů tak šly z prvního místa ve skupině. Semifinále zvládli lounští hokejbalisté na výbornou a čekal je tak soupeř nejtěžší – Jihlava.

Ve finále se Louny ujaly vedení, ve druhé části hry ale hosté srovnali. Do konce základní hrací doby již žádný gól nepadl, a tak rozhodly samostatné nájezdy. V těch měla pevnější nervy Jihlava a odvezla si tak na Moravu pohár pro vítěze. „Jsme s turnajem nadmíru spokojeni. Účastníkům se líbilo a jak A tým, tak i béčko, předvedlo výborné výkony. Myslím, že je to dobrý příslib před sezonou,“ řekl po turnaji Radek Tengler s tím, že příští rok bude turnaj určitě zopakován.

 

Výsledky turnaje

1. Hbc Flyers Jihlava
2. Shk Seko Louny A
3. Hbc Kapitán Jirkov
4. Hc Slovan Louny
5. Hbc Želenice
6. Hbc Bulldogs Bílina
7. Hbc North Stars Chomutov
8. Shk Seko Louny B

 

Nejlepší brankář: Tomáš Marek (Jihlava)
Nejlepší obránce: Jan Lenkvik (Louny A)
Nejlepší útočník: Tomáš Svatopolský (Louny A)
Nejlepší střelec: Tomáš Svatopolský (Louny A)