Obrovský úspěch zaznamenali hokejbalisté Ústeckého kraje do 15 let na vůbec prvním měření sil mezi kraji. V písecké hale získali stříbro, byli u toho i Pleskač a Ditrich, dva lounští hráči.

S velkými ambicemi, přesto s respektem odjížděli na turnaj O pohár hejtmana Jihočeského kraje reprezentanti severních Čech. „Je to první měření sil na takovéto vysoké úrovni v kategorii do 15 let, každý může vyhrát, bude to hlavně o psychice. Jedeme tam ale udělat co nejlepší výsledek,“ říkal ještě před odjezdem na turnaj, během soustředení v Lounech, jeden ze členů realizačního týmu Ústeckého kraje Vladimír Papranec.

Ani on sám ale asi netušil, jak nakonec bude výběr nejlepších hokejbalistů kraje úspěšný. Už v sobotu totiž vyhrál základní skupinu, když porazil jak výběr Plzeňského kraje, tak Prahu. Reprezentace Ústeckého kraje si tak zajistila přímý postup do semifinále a osud tomu chtěl, že se opět měla setkat se stejnými soupeři, kteří ve čtvrtfinále vyřadili zbytek republiky.

V semifinále tak opět zástupci našeho regionu narazili na Plzeňský kraj a opět zvítězili. A jak jinak, ve finále je čekala Praha. V základní hrací době se nerozhodlo (1:1), rozhodnout o celkovém vítězi turnaje tak musely samostatné nájezdy. Tam více dovednosti předvedli hráči z hlavního města a v sedmé sérii zvítězili. Na bezesporu velkém úspěchu krajského výběru se podíleli i dva hráči z Loun.

Jejich přínos týmu potvrdil i trenér výběru Vlach. Vyzdvihl hlavně bojovnost a nasazení obou hráčů. Jedním z dvojice úspěšných reprezentantů byl Pavel Pleskač, nejlepší střelec Loun. „Byla to pro nás nezapomenutelná zkušenost, zahráli jsme si s nejlepšími. Paráda. Parta byla perfektní, určitě mi tento turnaj dá mnoho dobrého do dalších sezon,“ rozplýval se. Společně s ním se sítem tvrdých kempů propracoval také Miroslav Ditrich. Ten zaujal i dvěma nahrávkami na rozhodující góly. „Dostali jsme šanci, určitě zkušenosti uplatníme,“ dodal za oba Pleskač, který chce příští rok zkusit štěstí v extraligovém Mostě.