Jednoznačným vítězstvím 9:2 na půdě Chomutova začali žatečtí hokejbalisté přípravu na sezonu. Snaží se navázat na tradici tohoto sportu ve městě chmele a piva, která však několik let tvrdě spala.

Nově postavený tým si vybral za prvního soupeře do přípravy dalšího nováčka regionální ligy - tým Chomutova. Proti houževnatému soupeři nenastoupil kompletní kádr, někteří jsou ještě po dovolených, jiní v práci. Přesto už od úvodního buly bylo jasné, kdo bude v zápase dominovat. Žatec dal rychle dva góly, Chomutov se příliš na dostřel k brankáři hostů nedostával. První úspěch zaznamenali domácí až když lovili míček ze své sítě pětkrát.

Třemi brankami se v prvním duelu uvedl Slavomír Švancar, mistr světa, který ukončil extraligovou kariéru a vrací se do žateckého týmu. Za Žatec již dříve hráli také Bizoň nebo Krupička, v jednání je další bývalý reprezentant Procházka.

Návraty

Z Loun se do Žatce „vrací" například Janeček, Sláma, Mandák, Mynařík, Dlouhý, Kříž a další základní stavební kameny týmu II. národní hokejbalové ligy, který už musí stavět na jiných jménech.

V dobách největší slávy hokejbalu v Žatci působily ve městě dva týmy. Bohužel ale kvůli absenci hřiště postupně hráči odešli do Mostu nebo Loun a hokejbal v Žatci dlouho živořil.

Na přelomu roku se má ale v areálu u koupaliště otevřít nové hřiště, na kterém začnou žatečtí hráči hrát už na jaře. Do té doby budou hrát své domácí zápasy v Mostě.

První ostrý zápas v regionální lize čeká na Žatec šestnáctého září. V lize soupeří s devíti dalšími týmy, osm nejlepších si na jaře zahraje play off s možností postupu do II. národní hokejbalové ligy.

Chomutov - Žatec 2:9

Branky: Švancar 3, Bizoň 2, Krupička, Janeček, Kříž, Mynařík

Sestava Žatce: Mandák (Manga) - Dlouhý, Schoř, Drásta - Krupička, Švancar, Bizoň, Janeček, Mynařík, Kříž