Vítězně vstoupili do nadstavbové části, kde se perou o účast v play off krajské ligy, hokejbalisté Žatce. V přímém souboji se sousedem v tabulce porazili Kadaň, čekají je nyní tři duely se soupeři, nad kterými dokáží vyhrávat. Na osmou příčku zaručující play off Žateckým chybějí nyní jen tři body.

Utkání se hrálo v Chomutově na povrchu, který když namokne, což se stalo, je velmi kluzký. Žatci pohyb na tomto povrchu dělal velké problémy, navíc soupeř byl v úvodu důraznější, a tak se Kadaň ujala dvoubrankového vedení hned v první třetině. Hosté se ale včas probudili a do konce první části ještě snížili. Hokejbalový mistr světa Slavomír Švancar, který dříve za Žatec pravidelně hrával, letos si dal ale sportovní přestávku, se včas do týmu vrátil, a trefil se nad rameno kadaňského golmana.

Švancar byl ostatně vidět u většiny akcí Žatce. Vyrovnání přišlo ve druhé třetině z přesilovky. Opět Švancar poslal balonek na zcela volného Krupičku a ten se do prázdné nemýlil.

V dramatické třetí třetině, plné osobních soubojů a potyček, se přece jen ukázala větší zkušenost na žatecké straně. Hosté měli více ze hry, domácí golman ale řadu jejich šancí zlikvidoval. Činil se také Mandák v žatecké brance, a tak o vítězství rozhodla jediná úspěšná akce. Sláma vyslal kupředu Švancara, který si položil domácího obránce a nájezd na golmana proměnil 3:2. V závěrečných minutách už Žatec zkušeně držel míček na svých hokejkách a mohl tak slavit body. Udržel tak naději na play off, rozhodovat budou následující tři zápasy. Šance na pokračování sezony je v Žatci ale reálná.

Kadaň - Žatec 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Branky Žatce: Švancar 2, Krupička

Sestava Žatce: Mandák - Pohorelec, Loos, Mlejnek, Boron - Dlouhý, Švancar, Krupička, Vavřín, M. Filipovský, Sláma, T. Klobouk, M. Klobouk