Pátou výhru v deseti utkáních si připsali hokejbalisté Žatce. V duelu s mladým celkem Litvínova nejprve prohrávali, skvělou hrou ve druhé třetině soupeři utekli, aby nakonec body za výhru získali až v nájezdech.

Do dramatického souboje vstoupili lépe hráči Litvínova. Žatec sice tlačil, měl převahu, ale neproměňoval ani vyložené šance, naopak hokejbalisté Litvínova dvakrát utekli obraně Žatce a dvakrát byli úspěšní. Druhá třetina byla z žateckého pohledu doslova koncertem. Nejdříve se trefil Bizoň, po něm třikrát Švancar a výsledek druhé části na 5:0 pro Žatec dokončil Dlouhý. Žatci v této části duelu vycházelo vše, na co jeho hráči sáhli.

Jenže…

Třetí část hry byla opět úplně jiná. Hokejbalisté Žatce si opět vytvářeli množství šancí, ale znovu se vrátili k neproměňování. Navíc se na ploše hodně přiostřilo. Hráči Litvínova přidali na agresivitě, bohužel často až daleko za hranicemi pravidel. Nechyběly ani vulgární urážky soupeřů i rozhodčích, podněcované domácím trenérem. Výsledkem byli tři zranění hráči, dva nedohráli na straně Žatce, pro Kříže dokonce musela přijet záchranka a přes noc zůstal v mostecké nemocnici.

Litvínov ve třetí třetině fyzicky předčil Žatec a podařilo se mu stáhnout na 5:5. O vítězi vyhecovaného utkání pak rozhodovaly samostatné nájezdy, Žatec byl úspěšnější a rozhodující branku vstřelil Bizoň.

Žatec je po výhře šestý v tabulce regionální ligy, vede Koliba Ústí nad Labem.

Litvínov - Žatec 5:6 (2:0, 0:5, 3:0 0:1)

Branky Žatce: Švancar 3, Bizoň 2, Dlouhý

Sestava: Mandák - T. Filipovský, Sláma, Lipert, Dostál - Dlouhý, Švancar, Bizoň, Janeček, M. Filipovský, Kříž