Druhé vítězství v řadě si připsali žatečtí hokejbalisté. Po výhře nad Chomutovem 3:0 slavili i proti Litvínovu, když ho porazili 8:4.

Žatec sice už ve druhé minutě duelu s Litvínovem prohrával, když brankaře Turzu překvapil z dálky Vosmyk. V dalších minutách už ale Žatec pevně uchopil vývoj utkání, na žatecké hokejky se vrátil klid a zkušení hokejbalisté nejprve srovnali, aby ještě do konce třetiny odskočili na rozdíl dvou gólů.

Tři branky dal Žatec z přesilových her. Bezpečný náskok si pak udržovali až do konce duelu, kdy byl rozdíl už čtyř branek. Mimořádně se v utkání dařilo Pavlu Janečkovi, který čtyři branky dal a na další tři nahrál. Nepodílel se tak na jediném gólu hostů.

Další utkání v regionální lize sehraje Žatec doma na novém hřišti u koupaliště v neděli 10. března od 10 hodin proti celku z Meziboří.

Litvínov - Žatec 8:4 (2:4, 1:2, 1:2)

Branky: Janeček 4, Švancar 2, Bizoň, Krupička

Sestava Žatce: Turza - Mynařík, Sláma, T. Filipovský, Pohorelec - Dlouhý, Švancar, Bizoň, Krupička, Janeček, Kříž, M. Filipovský